ЗАЯВА Громадської Ліги «Україна – НАТО» з нагоди Дня Європи

16.05.2020

День Європи в Україні є підтвердженням намірів країни бути частиною європейської спільноти, подальшого впровадження демократичних цінностей та верховенства права. 

Проте вже сьомий рік поспіль Україна зустрічає День Європи в умовах війни. Продовжується збройна агресія Російської Федерації проти України, яка призвела до окупації Криму та частини Донбасу, до 15 тисяч вбитих, сотень тисяч поранених, мільйонів вимушено переселених, гігантських економічних збитків.

Громадська Ліга «Україна – НАТО» вважала і вважає, що найнадійнішою гарантією мирного майбутнього України, найкращим запобіжником від посягань на її суверенітет і територіальну цілісність, буде її повноправне членство у Північно-Атлантичному Альянсі. Як показують соціологічні опитування, так само вважають і більшість українців.

П’ятого грудня 1994 року, прагнучи зробити світ безпечнішим, Україна приєдналась до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в обмін на гарантії власної безпеки, підписавши Будапештський Меморандум.

Ми вимагаємо від Верховної Ради, Президента, Кабінету Міністрів України:

1.Розпочати і провести реальну, а не вдавану роботу з досягнення критеріїв членства в НАТО, забезпечення належного реформування ЗСУ, подолання корупції,  реалізації принципів верховенства права та прав людини.

2.Неухильно практично виконувати законодавство щодо стратегічного курсу на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

Також закликаємо наших європейських партнерів активізувати системну роботу по приєднанню України до НАТО та Європейського Союзу, відповідно до процедури стратегічного реагування, яка застосовувалась при прийомі до НАТО  Греції та Туреччини.

За рішенням Координаційної Ради, голова Сергій Джердж

Київ, 16.05.2020