Україна вийшла ще з двох угод у рамках СНД

13.08.2020

Кабінет Міністрів 12 серпня 2020 на засіданні підтримав чергові рішення щодо виходу України зі структур Співдружності незалежних держав.

Зокрема, Уряд підтримав вихід України з Угоди між Урядами СНД про співробітництво у підготовці та підвищенні кваліфікації військових кадрів для прикордонних військ держав-учасниць СНД. Також Кабмін схвалив проєкт указу президента про вихід України з Ради командувачів Прикордонними військами.

Ці міжнародні договори були укладені в Москві у 1995 та 1992 роках відповідно.

“Враховуючи те, що Україна не приєдналася до низки установчих документів у сфері прикордонної співпраці в СНД, а Російська Федерація є стороною міжнародного збройного конфлікту, який розпочався з незаконної окупації Криму і продовжується на Донбасі, зазначені домовленості не є актуальними”, – наголосили в Кабміні.

Крім того, вони не містять зобов’язань, що виникли для України за час їх дії. До того ж участь України у роботі Ради командувачів Прикордонними військами передбачалася виключно як спостерігача;  наша країна не мала стосунку до питань розробки, прийняття та реалізації рішень, що ухвалювалися цією Радою.