Тренінг-семінар для представників Запорізької обласної державної адміністрації

29.11.2019

13 листопада 2019 року Громадська Ліга Україна-НАТО за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні провела для представників Запорізької  обласної державної адміністрації тренінг-семінар «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції». В заході взяли участь представники ОДА, РДА та територіальних громад області, державні службовці, дотичні до євроатлантичної інтеграції, військові Запорізького гарнізону, громадські активісти, журналісти.

«Проведення 1100 заходів передбачено Національною Програмою співпраці України з НАТО на 2020 рік», – про це повідомив голова Громадської Ліги «Україна-НАТО» Сергій Джердж на заході, де обговорювались питання інформування суспільства щодо співробітництва України з Північно-атлантичним альянсом. Акцентували увагу на необхідності реформування Збройних сил України з метою наближення до критеріїв НАТО.

– «У процесі досягнення цих критеріїв ми стаємо сильнішими, потужнішими, наша економіка розвивається, тому що якщо ми звернемо увагу на Річну національну програму співпраці України з НАТО, там не лише питання військової співпраці, а в значній мірі реформа держави, реформа судової системи, економіки, забезпечення демократії, прав людини, виборчі процеси. Тобто все те, що робить країну більш демократичною, і НАТО на це звертає увагу» – сказав голова Громадської ліги «Україна-НАТО» Сергій Джердж.

– «Наразі стоїть завдання реформувати збройні сили з метою набуття ними критеріїв до членства в Євро-Атлантичному Альянсі. Оце наша головна мета. Тобто ми, Збройні сили, маємо відповідати певним критеріям, маємо бути готові до членства в НАТО. Для цього потрібно зробити певні реформи, і змінитися ми маємо самі. За нас це ніхто не зробить» – зазначає заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального Штабу ЗСУ полковник Валентин Левчик. – “До НАТО входить 29 найбільш розвинених країн світу, які, якщо взяти потенціал цих держав, виробляють набагато більше половини всього, що виробляє людство взагалі. Кожна країна, яка вступала до НАТО, виконувала певні умови, і ці умови являлися тим індикатором, після якого до країни починались масові інвестиційні вливання. Це стосується, наприклад, тієї ж Угорщини, Польщі, Чехії. Я наводив цифри, у скільки разів збільшились інвестиції після того, як вони стали членами НАТО” – каже представник Науково-дослідницького центру гуманітарних проблем Збройних сил України Віктор Топальський.