Тренінг для державних службовців та представників сектору безпеки у Тернополі

23.03.2017

28 вересня 2017 року у місті Тернополі відбувся тренінг для державних службовців та представників сектору безпеки. В основному заході взяли участь державні службовці обласних та міських виконавчих органів влади, дотичних до процесів євроатлантичної інтеграції, а також працівники районних державних адміністрацій Тернопілля. Відбулась прес-конференція для журналістів та участь спікерів у телевізійній програмі. Основна тематика, яку обговорювали учасники та професійна група експертів з Києва, це – стратегічне співробітництво України з НАТО – дорожня карта реформ в Україні.

Також в рамках візиту до Тернополя відбулась зустріч експертів з безпекових питань з головою Тернопільської обласної державної адміністрації Степаном БАРНОЮ. У зустрічі взяли участь Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Світлана РОТАЄНКО – Центр інформації та документації НАТО в Україні; Віктор ТОПАЛЬСЬКИЙ – к.і.н., начальник науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України; Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Олександр МАКОБРІЙ – міжнародний департамент, Державний комітет телебачення та радіомовлення України; Олег БІЛОУС – к.п.н., директор Наукового інформаційно-аналітичного Центру НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ). Домовились про співпрацю на міжрегіональному рівні в контексті євроатлантичної інтеграції України.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан БАРНА під час зустрічі зазначив: «Вступ до НАТО був, є і буде пріоритетним. Зважаючи на ситуацію, що зараз відбувається на Сході держави, альтернативи цьому немає.  Ми готові долучатися до підтримки інформаційної кампанії всіх аспектів членства України в НАТО, а також ролі Альянсу в підтриманні безпеки й стабільності у Європі. Більше того, можемо стати свого роду майданчиком для популяризації серед населення області інформації про вступ до НАТО. У той же час ми маємо чимало цікавих ініціатив, серед яких розміщення на тернопільському летовищі бази НАТО».

Загалом НАТО це не лише військово-політичний блок, велику роль відіграють й проекти, реалізовані у гуманітарній сфері. «На Тернопільщині налічується понад 40 тисяч студентів, відтак ми зацікавлені у реалізації освітніх програм, проектів у медичній сфері, екології, а також безпеки людей», –  наголосив Степан Барна.

У свою чергу голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж відзначив, що Тернопілля у Києві давно вважається П’ємонтом відродження української культури. «Тут, на Заході України спостерігається емоційне позитивне сприйняття європейських інтеграційних процесів. Та якщо закріпити його необхідними знаннями, тоді, володіючи переконливими фактами, жителі Тернопілля зможуть поширювати інформацію про необхідність вступу до НАТО серед населення всієї держави, їдучи у відрядження, до родичів, друзів тощо», –  зазначив Сергій Джердж.

В рамках тренінгу «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції», який проводився для представників Тернопільської ОДА, відбулись також і записи інтерв’ю на телевізійних каналах Тернополя.

http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/news/detail/143612.htm
https://www.0352.ua/news/1812377
https://www.youtube.com/watch?v=E4aUKPb5kXM
http://tv4.te.ua/aktsenty-iz-sergiyem-dzherdzhem-pro-vstup-ukrayiny-do-nato/

{gallery}foto_03-10-2017{/gallery}