JXTC Ethos - шаблон joomla Видео

В путінській Росії: «Жебраки, проте як стріляємо».

Друк PDF

Голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж про заяви Путіна щодо створення нових ядерних ракет: «Росіяни живуть бідно, проте можуть знищити увесь світ і від цього відчувають себе щасливими».

Президент Росії Володимир Путін так люто висловлювався з приводу випробувань стратегічної ядерної зброї через величезне бажання консолідувати електорат напередодні виборів і підвищити міжнародний авторитет Кремля. Таку думку висловив Сергій Джердж, голова Громадської Ліги Україна-НАТО в ефірі Oboz.tv.
«Сумно, що таке послання прозвучало від президента РФ. З одного боку, воно розраховане на внутрішнього споживача, що росіяни живуть бідно, але зате можуть знищити весь світ і від цього відчувати себе щасливими. Там щось таке є в ментальності і, очевидно, це працює», - сказав він.
Політолог упевнений в тому, що в цивілізованих країнах такі пріоритети є неприйнятними.
«Я, наприклад, не можу уявити громадян Данії або Голландії, які жили в злиднях, але були б щасливі від того, що можуть знищити весь світ. Напевно, вони намагалися б щось змінити у своєму житті», - зазначає Джердж.
До того ж, експерт припустив, що бажання Кремля таким чином вплинути на Захід може погано для нього закінчитися.
«З іншого боку, це також сигнал зовнішнього світу. Росія хоче будь-якою ціною поставити себе на один рівень переговорів з сильними світу цього, але цього немає. Думаю, що всі маски зірвані і для європейських країн, і США зрозуміло, що таке Росія сьогодні. І ці країни можуть піти шляхом такої ж гібридної асиметричної відповіді», - додав Джердж.

«Україна – НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події»

Друк PDF

В Укрінформі 17 січня 2018 відбувся круглий стіл «Україна – НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події». Організатори: Міністерство інформаційної політики України, Укрінформ, Громадська Ліга Україна-НАТО.

Учасники: Сергій Вербицький – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Леонід Кравчук – перший Президент України; Петро Канана – начальник відділу співробітництва з міжнародними організаціями, Департамент воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва МОУ; Руслан Кермач – політичний аналітик "Фонду "Демократичні ініціативи"; Михайло Полянчич – політик, кандидат економічних наук, народний депутат України 4, 5, 6 скликань; Георгій Філіпчук – академік Національної академії педагогічних наук України; Іван Заєць – перший заступник голови ГО "Рух за Україну в НАТО"; Владислав Литовченко – капітан 1 рангу, начальник управління співробітництва з міжнародними безпековими організаціями – заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України; Григорій Перепелиця – директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка; Вікторія Цемініте – заступник директора Центру інформації та документації НАТО в Україні; Віталій Голота – полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України; Ласло Тот – професор, дипломат, громадський діяч, Угорщина; Ігор Козій – військовий експерт, Інститут євроатлантичного співробітництва.

Модератор: Сергій Джердж - голова Громадської Ліги "Україна - НАТО".

Під час заходу обговорювались наступні питання:
-які спільні з Україною військові програми мають шанс на розширення найближчим часом;
-як забезпечується протидія в інформаційній війні РФ проти України;
-доопрацювання законодавчої бази: які документи слід ухвалити цьогоріч тощо.

Підсумкові матеріали:
Без України Росія не є імперією – Сергій Джердж.
Під час відкриття круглого столу на тему: «Україна - НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події», який відбувся в Укрінформі 17 січня 2018 року, голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж зазначив, що саме в цей час в Брюсселі відбувається засідання Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів країн членів НАТО в якій бере участь українська делегація на чолі з Начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії України Віктором Муженко. Обговорюється безпекова ситуація на Донбасі в умовах російської агресії, а також прогрес реформ українських Збройних сил. Також важливим елементом показати реалії російсько-української війни є фотовиставка волонтера Дмитра Муравського «Обличчя світу» в штаб квартирі НАТО. Серед фотографій обличчя втомлених війною українських воїнів, серед яких і фото українського солдата, етнічного угорця Морара Доріна, який повертається після 24-годиннго бою, відстоюючи незалежність України.
«Є очевидним, що саме українська армія захищає мир, спокій і демократію в Європі. Без України Росія не є імперією. І звичайно, найефективнішою протидією відродженню імперських амбіцій Росії є демократична, успішна і незалежна Україна. Тому для євроатлантичної співдружності важливо усвідомити, що протистояти Росії і стримувати Росію краще з Україною, яка є членом і НАТО, і Європейського Союзу». «Варто давати рішучу відсіч Росії, яка порушує норми міжнародного права. Бажання умиротворити агресора, заговорити ситуацію приведуть до нової агресії. Тому на часі створення дієвої міжнародної антикремлівської коаліції для протидії агресивній імперській політиці Росії», - сказав Сергій Джердж.

НАТО допомагає Україні вибудувати стійкість до інформаційної агресії - Вікторія Цемініте.
Однією з потенційних сфер співпраці між Україною та НАТО є побудова стійкості до інформаційних загроз. Про це заявила заступник директора Центру інформації та документації НАТО в Україні Вікторія Цемініте під час “круглого столу” в Укрінформі на тему “Україна–НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події”.
“Наша практична допомога великою мірою спрямована на побудову стійкості українських демократичних інституцій, підтримці верховенства права, щоб допомогти Україні бути більш стійкою. Сильна, процвітаюча та успішна Україна буде найкращою відповіддю на будь-яку інформаційну агресію”, - заявила вона.
Цемініте зазначила, що інформаційні та кібер загрози спрямовані на послаблення бажання країн чинити опір агресії, а для успішного протистояння цим загрозам важливо розуміти, що є ціллю. “Тактика гібридної війни охоплює усі слабкості суспільства — політичні, економічні та соціальні. Тому наш опір має передбачати посилення власних суспільств, економіку, демократичні інституції, у тому числі через реформи”, - заявила вона.
Заступник директора Центру інформації та документації НАТО підкреслила, що будова стійкості до інформаційних загроз є якраз однією з потенційних сфер співпраці між Україною та НАТО.
“Сьогодні Україна, а також країни НАТО, Європи, стикаються з величезним потоком фейкової інформації, пропаганди, що є частиною російської гібридної війни. Ця дезінформація використовується разом з політичним та економічними тиском, кібер агресією. Україна також зіштовхнулася і з військовою агресією. Ці загрози в інформаційній сфері є транскордонними і потребують скоординованих зусиль не лише в одній країні, а й між країнами”, - наголосила вона.

Проект Річної національної програми (РНП) співробітництва України з НАТО на 2018 рік вже в Секретаріаті Кабміну – Сергій Вербицький.
МЗС передало до Секретаріату Кабінету міністрів України проект Річної національної програми (РНП) співробітництва між Україною та НАТО на 2018 рік. Найближчими тижнями документ має бути розглянутий експертами, після чого поданий на затвердження уряду.
Про це сказав під час засідання круглого столу в Укрінформі на тему: "Україна - НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події" заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонно-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ Сергій Вербицький.
“Хочу зупинитися на тому, де ми зараз знаходимося на етапі Річної національної програми в рамках діяльності Комісії Україна-НАТО на 2018 рік. Минулого тижня проект програми був переданий від МЗС до Секретаріату Кабінету міністрів України”, - сказав він.
За словами Вербицького, це “достатньо об’ємний документ на декілька сотень аркушів, включаючи пояснювальну записку та перелік розбіжностей”. “Найближчими тижнями цей документ має бути розглянутий експертами управління, пройти певні етапи в Секретаріаті Кабміну і буде поданий на затвердження уряду”, - поінформував чиновник.
Він додав, що після цього документ буде переданий до Адміністрації Президента разом з проектом указу на затвердження Президентом України. Вербицький зауважив, що це стандартна процедура, яка триває кожен рік.
“Структура документу незмінна — 5 розділів. Вона регламентована нашими колегами по альянсу та відбиває структуру Плану дій щодо членства в Альянсі, яка була розроблена ще в 1995 році”, - додав він. Чиновник також повідомив, що документ являє собою “своєрідну квінтесенцію плану дій, плану заходів, які існують в органах державної влади щодо виконання тих програм та проектів НАТО, які мають бути реалізовані у поточному році”.

Українські військові цьогоріч візьмуть участь у 19 міжнародних навчаннях – Генштаб ЗСУ.
Представники Збройних сил України у 2018 році планують узяти участь у 19 міжнародних багатонаціональних навчаннях. Про це сказав начальник управління співробітництва з міжнародними безпековими організаціями Генштабу ЗС України Владислав Литовченко під час засідання "круглого столу" в Укрінформі на тему "Україна - НАТО - 2018. Прогнози і головні очікувані події".
"В рамках виконання програми партнерства між Україною та НАТО ми маємо сталий прогрес. В минулому році було забезпечено участь українських підрозділів у 17 багатонаціональних навчаннях: 3 - на території України, 14 - за її межами. Усього до навчань залучалось понад 13 тисяч 500 військовослужбовців ЗС. На наступний рік ми плануємо взяти участь у 19 навчаннях. Сьогодні чи завтра Рада має ухвалити відповідний закон, який дозволить брати участь у міжнародних навчаннях", - сказав Литовченко.
Він додав, що українські офіцери також брали участь у 12 багатонаціональних навчаннях за кордоном як спостерігачі. Крім того, в 2017 році 303 представники ЗСУ взяли участь у 170 заходах НАТО. Все це сприяє підвищенню оперативних спроможностей наших військ, підкреслив Литовченко.
Як він зазначив, українська сторона цінує консультативно-дорадчу допомогу, яку надає НАТО. Станом на сьогодні у ЗСУ працює 57 іноземних радників. "За їх допомогою минулого року ми розробили 240 стандартів, базуючись на стандартах НАТО. Зараз триває робота ще над 250 стандартами", - зазначив Литовченко.
Представник Генштабу підкреслив, що військове співробітництво з країнами-партнерами НАТО має стійку тенденцію до розширення. Найбільш ефективними партнерами України є збройні сили США, Канади, Великої Британії, Туреччини, Литви та Грузії.
https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2382794-ukraina-nato-2018-prognozi-i-golovni-ocikuvani-podii.html
https://www.youtube.com/watch?v=lH2j7h1Bc8A

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleria8bdc8e6cf0
joomlamodniyportal.ru

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції Запоріжжя – 07 листопада 2017

Друк PDF

Громадська Ліга Україна-НАТО
За підтримки: Центру інформації та документації НАТО в Україні

07 листопада 2017 в Запоріжжі Громадська Ліга Україна-НАТО за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні провели серію заходів в рамках Інформаційного дня НАТО.
У Запорізькій обласній державній адміністрації відбулась зустріч із виконуючим обов’язки  голови Запорізької ОДА - заступником голови обласної державної адміністрації СКОБЛІКОВИМ Віктором Вікторовичем. У зустрічі взяв участь голова Представництва НАТО в Україні Александер ВІННІКОВ; а також українські експерти Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Віталій ГОЛОТА – полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України; Павло ЛАКІЙЧУК – аналітик, Центр глобалістики «Стратегія ХХІ»; Руслан КЕРМАЧ – аналітик, Фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва; Руслан МИРОШНИЧЕНКО – полковник запасу, віце-президент ГО «Молодіжний центр Атлантичної ради України»; Наталія СВІДЕРСЬКА – координатор програм, Громадська Ліга Україна-НАТО; Сергій ЯНЧУК – перекладач, Громадська Ліга Україна-НАТО.

Насамперед гості зустрілися з керівництвом облдержадміністрації та запорізькими журналістами. Вітаючи делегацію, в.о. голови облдержадміністрації Віктор СКОБЛІКОВ подякував за увагу до області та відзначив надзвичайну важливість цієї події для Запоріжжя.

«Наше головне прагнення – досягнення миру. І нам потрібна ваша допомога, зокрема у формуванні суспільної думки щодо НАТО. На Запоріжжі ставлення до Альянсу різне. Розраховуємо, що ваша інформаційна, просвітницька місія допоможе розвіяти міф та спрямувати громадську думку в правильному напрямку», - зазначив Віктор СКОБЛІКОВ.

Пан Александер ВІННІКОВ у свою чергу повідомив, що інформування українського суспільства  про діяльність НАТО загалом та партнерство з Україною є одним із пріоритетів Представництва, а також розповів про деякі аспекти співробітництва.

«За останні три роки Україна пройшла багато випробувань і зазнала великих  змін. З часу агресії з боку Росії допомога НАТО Україні значно зросла як у політичній площині – члени Альянсу ніколи не підтримають анексію Криму, так у військовій. На сьогодні в Києві працюють 15 радників, які допомагають у проведенні реформ , спрямованих  на наближення українського війська до стандартів НАТО. У плані надання технічної допомоги створено 10 трастових фондів із бюджетом 40 млн. Євро. Україна поставила амбітне завдання – досягти стандартів НАТО до 2020 року, і ми робимо все можливе, щоб допомогти вам досягти цієї мети», - повідомив дипломат.

Голова Представництва НАТО в Україні пан Александер ВІННІКОВ подякував Запорізькій ОДА за організацію заходів. «НАТО підтримує суверенітет та територіальну цілісність України» — заявив пан Александер ВІННІКОВ. Україна має намір перейти до стандартів НАТО до 2020 року. За словами Александера ВІННІКОВА пріоритетним напрямком на шляху до інтеграції з НАТО є впровадження стратегічного оборонного бюлетеня України. Він передбачає проведення низки реформ. «Звичайно, реформи мають проходити швидко, особливо це стосується реформ в оборонному секторі та секторі безпеки. Також, щоб поширювати інформацію і піднімати рівень обізнаності населення щодо НАТО ми бажаємо працювати з представниками громадськості, журналістами і активістами», - підсумував голова Представництва НАТО в Україні Александер ВІННІКОВ.

Після прес-брифінгу у Запорізькій ОДА керівництво Представництва НАТО в Україні та Громадська Ліга Україна-НАТО провели тренінг-семінар для державних службовців та військовослужбовців. Ціль заходу - донести інформацію щодо НАТО та відповісти на питання стосовно євроатлантичної інтеграції. Представник Генерального Штабу ЗСУ полковник Віталій ГОЛОТА сказав: «Військове й військово-технічне співробітництво як з самою організацією Північноатлантичного договору, так і з країнами-учасниками – є важливою складовою діяльності Збройних сил України», - зазначив Віталій ГОЛОТА.

На думку голови Громадської Ліги Україна-НАТО Сергія ДЖЕРДЖА держава має більше приділяти увагу інформуванню населення щодо НАТО. «Коли ти проінформований – ти озброєний. Озброєний проти інформаційної війни, яка ведеться проти України. Тоді є краще розуміння системи європейської безпеки, роль і місце України у цій безпеці. Я думаю, що якщо держава і український народ взяли курс на інтеграцію в європейські структури, то це не лише економічні, політичні структури, це і структура безпеки, якою є НАТО», - зазначив Сергій ДЖЕРДЖ.

Після заходів в Запорізькій ОДА експерти відвідали історичний факультет Запорізького Національного Університету.
На історичному факультеті відбулася зустріч студентів, аспірантів та викладачів з представниками Громадської Ліги Україна-НАТО. Упродовж заходу речники цієї громадської організації презентували широкому загалу основні напрями співробітництва Північноатлантичного альянсу з нашою державою.

Із вітальним словом до присутніх звернувся декан історичного факультету, професор Володимир МІЛЬЧЕВ, який відзначив важливість подібних заходів для інформування молодого покоління про співпрацю України з НАТО. Модератором заходу виступила професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Людмила НЕСТЕРЕНКО. Вона, зокрема, наголосила на важливості обговорення питання національної безпеки та національних інтересів України, а також співпраці з громадськими діячами в цьому сенсі.

Спікерами на цьому заході виступили голова Координаційної Ради Всеукраїнського громадського об’єднання «Громадська ліга України-НАТО» Сергій ДЖЕРДЖ, представник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, полковник Віталій ГОЛОТА, політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Руслан КЕРМАЧ, представник молодіжної громадської організації «Громадський центр Євроатлантичної ради» Руслан МИРОШНИЧЕНКО, експерт Центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло ЛАКІЙЧУК, а також керівник програм «Громадської ліги Україна-НАТО» Наталія СВІДЕРСЬКА.

Так, під час своїх виступів гості обговорили питання військової безпеки України, членства в НАТО, проблеми поінформованості українських громадян щодо НАТО та інформаційної роботи, яка ведеться в цьому напрямі. Зокрема, полковник Віталій ГОЛОТА у своїй доповіді «Міжнародне військове співробітництво ЗСУ» розповів про види такого співробітництва, напрями міжнародного співробітництва (воєнно-політичне, військово-технічне, військове), складники військового співробітництва ЗСУ з НАТО і ЄС, практичні механізми співробітництва ЗС України з НАТО, цільові трастові фонди НАТО, індивідуальну програму партнерства України з НАТО, яка включає логістику, бойову підготовку, відновлення спроможності ВМС ЗС України, матеріальне, медичне, тилове забезпечення, розвиток сил спецоперацій та комплексний пакет допомоги НАТО Україні за 15 напрямами, серед яких енергетична безпека, планування на випадок надзвичайних ситуацій, технічна, гуманітарна допомога, матеріальні засоби та інше. Також він пояснив ключові воєнно-політичні цілі міжнародного оборонного співробітництва.

Про ставлення українців до НАТО та результати соціологічних опитувань розповів учасникам зустрічі Руслан КЕРМАЧ. Так, він пояснив районний розрив у питаннях підтримки НАТО в Україні, мотивації та упередження щодо членства в НАТО серед українських громадян, цифрові показники результатів опитувань в різні роки щодо підтримки НАТО, позаблокового статусу та інших векторів співробітництва.
Крім того, представник молодіжної громадської організації «Громадський центр Євроатлантичної ради» Руслан МИРОШНИЧЕНКО розповів студентам про актуальність і необхідність створення молодіжних громадських організацій, мета яких – розвиток громадянського суспільства та мотивація до участі молоді в активному громадському житті.

Всі приступні зустрічі взяли участь в активній та плідній дискусії, під час якої вони обговорили питання активізації співпраці з країнами-членами НАТО, зокрема Балтійськими країнами, а також військово-морської співпраці з НАТО та механізмів змінення точки зору громадян України щодо вступу до НАТО.

Також спікери відвідали телеканал TV-5 та телеканал Z міста Запоріжжя.

Моніторинг ЗМІ:
Запорізька ОДА
http://www.zoda.gov.ua/news/38331/
Запорізький національний університет
https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=41318&lang=ukr&news_code=na-istorichnomu-fakulteti-obgovoryuvali-spivpratsyu-ukrayini-z-nato
Телеканал  TV5, Запоріжжя
https://www.youtube.com/watch?v=joFofe9nUZA
Телеканал  TV5, Запоріжжя
https://www.youtube.com/watch?v=tHtrbXY9twghttps://www.youtube.com/watch?v=tHtrbXY9twg
Телеканал Z, Запоріжжя
https://www.youtube.com/watch?v=le7Pw0TDpRU
1-й Запорізький канал
http://1news.zp.ua/glava-predstavitelstva-nato-v-ukraine-posetil-zaporozhe-foto/
Фейсбук
https://www.facebook.com/NATOUkraineCivicLeague/photos/a.843998418993240.1073741829.670885326304551/1597193053673769/?type=3&theater

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleria1e401c03f5
joomlamodniyportal.ru

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції Дніпро – 28 листопада 2017

Друк PDF

Громадська Ліга Україна-НАТО
За підтримки: Центру інформації та документації НАТО в Україні

28 листопада 2017 в місті Дніпрі Громадська Ліга Україна-НАТО за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні провели серію заходів в рамках Інформаційного дня НАТО.
У Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулась зустріч із Володимиром  ЮРЧЕНКО – заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. У зустрічі також взяли участь Світлана РОТАЄНКО – Центр інформації та документації НАТО в Україні; Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Віталій ГОЛОТА – полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України; Руслан КЕРМАЧ – аналітик, Фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва; Сергій ПАРХОМЕНКО – директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О. Никонорова; Владислав БОНДАРЕНКО – аналітик, Центр глобалістики «Стратегія ХХІ»; Наталія СВІДЕРСЬКА – координатор програм Громадська Ліга Україна-НАТО.

Вітаючи делегацію, Володимир ЮРЧЕНКО – заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, подякував за увагу до області та відзначив надзвичайну важливість цієї події для міста Дніпра.

«Понад три роки поспіль Україна змушена всіма силами захищати власну територію. На часі – питання національної безпеки. Тому для нас дуже важлива підтримка світового співтовариства, зокрема, міжнародних організацій», – зазначив заступник голови ДніпроОДА Володимир ЮРЧЕНКО.

Спектр діяльності альянсу дуже широкий – охоплює і військову, і політичну сфери. Наразі до НАТО входять 29 країн – жодна з них не воює. «Альянс створювали заради підтримання миру. Політичний діалог із НАТО допомагає Україні посилити її національну безпеку», – підкреслив голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій ДЖЕРДЖ.

«НАТО має близько тисячі стандартів – у військовій, політичній, правовій сферах. Україна активно впроваджує їх, зокрема, у діяльність збройних сил. Має досягнення у сфері зв’язку – під час операцій військові підрозділи взаємодіють за стандартами Альянсу», – відзначив заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ.

«У нас вже десять батальйонів підготовлені за стандартами НАТО. Вони здатні виконувати більш складні завдання. Плануємо продовжити військове співробітництво – це і взаємо обмін інструкторами, і спільні навчання», – зазначив заступник начальника управління Генштабу Збройних сил України Віталій ГОЛОТА.

Члени альянсу активно допомагають українським військовим, у тому числі – у реабілітації поранених бійців АТО. За три роки понад 600 українських військовослужбовців пройшли лікування у медичних закладах 19 країн НАТО. Також близько 20 мільйонів доларів члени організації та країни-партнери передали Україні для підтримки переселенців.

В той же час за словами заступника голова Дніпропетровської ОДА Володимира ЮРЧЕНКА, для області критично потрібно співпрацювати з НАТО і на підтримку Альянсу тут дуже розраховують: «В області – найбільша кількість демобілізованих по Україні – це 26 тисяч демобілізованих вояків. І хоч ми ніби й живемо в мирному місті, кожного ранку чуємо вий сирен – це везуть поранених бійців в лікарню імені Мечникова. Ми завдячуємо мирним життям в Дніпрі нашим героям, і віримо, що ті програми НАТО, які діють в рамках допомоги Україні, будуть їм дуже корисними!», - сказав Володимир ЮРЧЕНКО.

Тим часом за даними соціологічного опитування, проведеного Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька КУЧЕРІВА, на кінець 2017 року підтримка вступу України в Альянс є рекордно високою за весь час незалежності України. Тим не менше, більше половини опитаних відчувають гострий брак інформації про НАТО.

І ще одна небезпечна тенденція – понад 30% все ще виступають за нейтральний статус України: «Високий відсоток тих, хто підтримує нейтралітет – це не лише наслідок непоінформованості, це результат роботи проросійських ЗМІ. І якщо раніше такі ЗМІ наголошували, що Україні треба у військовому плані співпрацювати з Росією, то після війни всі як один кричать, що нейтралітет убезпечить від посилення агресії з боку РФ. На такі постулати, на жаль, часто «ведуться» й переконані патріоти України. І все – через маніпулювання цифрами, фактами, підміну понять, до яких вдаються ЗМІ, підконтрольні кремлівській агентурі.

«Маю запевнити наших патріотів – прихильників сильної і самодостатньої української держави: нейтралітет і позаблоковість нам нічого не дадуть, а ще - вступ до НАТО не суперечить Балто-чорноморським ініціативам України, навпаки, посилить їх. Адже Балто-чорноморське співробітництво робить східні кордони Альянсу сильнішими. Без України таке співробітництво неефективне, в той же час воно немає сенсу без членів Альянсу, таких як Польща, Литва, Латвія, Естонія, Румунія і т.д. Але жодна з цих країн зараз не захоче виходити з НАТО, щоб створювати альтернативні військові блоки. Так само й країна, яка не є членом ані ЄС, ані принаймні НАТО, не може претендувати на геополітичне лідерство. І коли ми витрачаємо в умовах війни 5% ВВП на потреби оборони, то, будучи членом НАТО, витрачатимемо лише 2% і матимемо мир. Статус члена Альянсу вивільнить кошти, які позаблокова Україна мала б витрачати на оборону з необхідності, що, в свою чергу, сприятиме й економічному росту, без якого також важко замахуватися на регіональне лідерство», – вважає редактор УІС, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД імені Олександра НИКОНОРОВА, волонтер Координаційного центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям Сергій ПАРХОМЕНКО.

Після заходів в Запорізькій ОДА експерти відвідали факультет міжнародних відносин  Дніпровського Національного Університету імені Олеся ГОНЧАРА.
На факультеті відбулася зустріч студентів та викладачів зі спікерами та представниками Громадської Ліги Україна-НАТО. Упродовж заходу речники презентували широкому загалу основні напрями співробітництва Північноатлантичного альянсу з нашою державою.

Спікерами на цьому заході виступили Світлана РОТАЄНКО – Центр інформації та документації НАТО в Україні; Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Віталій ГОЛОТА – полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України; Руслан КЕРМАЧ – аналітик, Фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва; Сергій ПАРХОМЕНКО – директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О. Никонорова; Владислав БОНДАРЕНКО – аналітик, Центр глобалістики «Стратегія ХХІ»; Наталія СВІДЕРСЬКА – координатор програм Громадська Ліга Україна-НАТО.

Так, під час своїх виступів гості обговорили питання військової безпеки України, членства в НАТО, проблеми поінформованості українських громадян щодо НАТО та інформаційної роботи, яка ведеться в цьому напрямі. Зокрема, полковник Віталій ГОЛОТА розповів про види такого співробітництва, напрями міжнародного співробітництва (воєнно-політичне, військово-технічне, військове), складники військового співробітництва ЗСУ з НАТО і ЄС, практичні механізми співробітництва ЗС України з НАТО, цільові трастові фонди НАТО, індивідуальну програму партнерства України з НАТО, яка включає логістику, бойову підготовку, відновлення спроможності ВМС ЗС України, матеріальне, медичне, тилове забезпечення, розвиток сил спецоперацій та комплексний пакет допомоги НАТО Україні за 15 напрямами, серед яких енергетична безпека, планування на випадок надзвичайних ситуацій, технічна, гуманітарна допомога, матеріальні засоби та інше. Також він пояснив ключові воєнно-політичні цілі міжнародного оборонного співробітництва.

Всі присутні взяли участь в активній та плідній дискусії, під час якої обговорили питання активізації співпраці з країнами-членами НАТО, кореляції між собою двох зовнішньополітичних напрямків – інтеграції в ЄС та НАТО, а також участі України у місії в Афганістані та механізмів поширення інформації серед громадян України щодо вступу до НАТО.
Також спікери відвідали 34-й телеканал міста Дніпра.

Моніторинг ЗМІ в місті Дніпрі:

http://www.adm.dp.gov.ua/OBLADM/obldp.nsf/document_print.xsp?id=DA81E4AF42528588C22581E60049B144

http://galinfo.com.ua/articles/vstup_do_nato_posylyt_baltochornomorsku_vis_ta_spryyatyme_regionalnomu_liderstvu_ukrainy__uis_275555.html

http://adm.dp.gov.ua/OBLADM/obldp.nsf/document.xsp?id=DA81E4AF42528588C22581E60049B144&SessionID=EVVTGUNN56

https://dpchas.com.ua/zhizn/v-dnepropetrovskoy-oga-obsudili-voprosy-sotrudnichestva-ukrainy-s-nato

 

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleria1a3dccd17c
joomlamodniyportal.ru

Серія заходів в рамках Інформаційного дня

Друк PDF

12 жовтня 2017 в Херсоні Громадська Ліга Україна-НАТО та Українсько-Словацький Центр Партнерства за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні провели серію заходів в рамках Інформаційного дня.

У Херсонській обласній державній адміністрації відбулась зустріч із заступником голови Херсонської ОДА Вадимом ЧАБАНОМ. У зустрічі взяла участь директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора МАРОНКОВА; а також українські експерти Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Михайло КОЛІБАБЧУК – президент Українсько-Словацького Центру Партнерства; Віктор ТОПАЛЬСЬКИЙ – начальник науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України; Віталій ГОЛОТА – полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України; Віктор ГЛАДЕНКО – Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського; Наталія СВІДЕРСЬКА – координатор програм, Громадська Ліга Україна-НАТО; Сергій ЯНЧУК – перекладач, Громадська Ліга Україна-НАТО.


На зустрічі обговорені шляхи поліпшення інформування мешканців Херсонщини з питань євроатлантичної інтеграції. Зокрема відзначено важливість прийнятої в цьому році Концепції вдосконалення інформування громадськості про співробітництво України з НАТО на 2017-2020 роки і регіонального плану заходів.

 

Директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні пані Барбора Маронкова від імені представництва НАТО подякувала Херсонській ОДА за організацію заходів. «У липні цього року ми святкували 20 років Особливого партнерства між Україною та НАТО. У зв’язку з цією річницею ми хочемо відвідати багато міст України і обговорити особливості євроатлантичної інтеграції України» - розповіла Барбора Маронкова.

 

«Звичайно, реформи мають проходити швидко, особливо це стосується реформ в оборонному секторі та секторі безпеки. Також, у вашому розпорядженні є радники, які працюють від НАТО для того, щоб зробити цей процес якомога легшим. Також, щоб поширювати інформацію і піднімати рівень обізнаності населення щодо НАТО ми бажаємо працювати з представниками громадськості, журналістами і активістами», - підсумувала директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова.

 

Після зустрічі учасники провели прес-брифінг для представників мас-медіа міста Херсона. Зокрема журналістів цікавило як експерти оцінюють сприйняття громадянами співпраці України з НАТО. «Більшість українців не знають, як функціонує НАТО. Частина населення України вважає, що ЄС і НАТО – це одне і те саме», - про це під час прес-брифінгу розповів начальник відділу Науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗСУ Віктор Топальський. «Важливо обговорити важливі аспекти співпраці з НАТО саме з державними службовцями, щоб вони могли на практиці впровадити ті напрямки, які на сьогодні є», - проінформував Віктор Топальський.


Після прес-брифінгу у Херсонській ОДА керівництво Центру інформації та документації НАТО в Україні та Громадська Ліга Україна-НАТО провели тренінг-семінар для державних службовців та військовослужбовців. Ціль заходу - донести інформацію щодо НАТО та відповісти на питання стосовно євроатлантичної інтеграції. Представник Генерального Штабу ЗСУ полковник Віталій Голота сказав: «Військове й військово-технічне співробітництво як з самою організацією Північноатлантичного договору, так і з країнами-учасниками – є важливою складовою діяльності Збройних сил України». «Я сьогодні спробую довести основні моменти такого співробітництва до ваших представників, які беруть участь у семінарі, а також внести свій вклад у розвиток подальшого співробітництва», - зазначив Віталій Голота.


На думку голови Громадської Ліги Україна-НАТО Сергія Джерджа держава має більше приділяти увагу інформуванню населення щодо НАТО. «Коли ти проінформований – ти озброєний. Озброєний проти інформаційної війни, яка ведеться проти України. Тоді є краще розуміння системи європейської безпеки, роль і місце України у цій безпеці. Я думаю, що якщо держава і український народ взяли курс на інтеграцію в європейські структури, то це не лише економічні, політичні структури, це і структури безпеки, а НАТО є саме такою структурою безпеки», - зазначив Сергій Джердж.


Після заходів в Херсонській ОДА експерти відвідали Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Олеся Гончара. В бібліотеці, яка до речі є найбільшою в Україні, і яка оснащена сучасною технікою, відбулась публічна дискусія за участі представників громадських організацій, студентів, молоді, працівників культури.


Директор бібліотеки Надія Коротун відзначила у вступному слові, що Центр інформації та документації НАТО в Україні відіграє чільну роль щодо підвищення обізнаності населення України з основними завданнями й пріоритетами НАТО та роз’яснює переваги співробітництва між Україною і НАТО. Центр надає підтримку українській владі в галузі інформування громадськості, стратегічних комунікацій та громадської дипломатії. Після виступу гості – директора Центру Барбори Маронкової – відбулась невимушена дискусія, під час якої експерти надали відповіді на запитання учасників заходу.


Слід зазначити, що Херсонщина межує з територією Криму, який зайнятий агресором, ворогом – російськими окупаційними військами. Через це і така увага з того боку до українського міжнародного співробітництва, адже двічі і під час заходів в ОДА, і в бібліотеці поступали дзвінки про замінування приміщень. Херсонські правоохоронці в обох випадках вибухівки не знайшли і заходи, попри невеликі перерви, відбулись. Проте варто звернути увагу на цинізм окупантів та колабораціоністів, адже як зазначали херсонські журналісти, щодо державної адміністрації такі випадки провокацій відбувались і раніше, та «мінування» бібліотеки, куди приходять і діти, і пенсіонери – це щось нове в кремлівській гібридній війні проти України. Та в бібліотеці, попри повідомлення про замінування, за інформацією голови херсонського відділення КВУ журналіста Дементія Білого, дискусія продовжувалась, люди не розходились. І це найкращий показник відношення громадськості до співпраці з партнерами і союзниками з одного боку, та до залякувань із-за поребрика.

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleria9f015cc737
joomlamodniyportal.ru