JXTC Ethos - шаблон joomla Видео

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції Дніпро – 28 листопада 2017

Друк PDF

Громадська Ліга Україна-НАТО
За підтримки: Центру інформації та документації НАТО в Україні

28 листопада 2017 в місті Дніпрі Громадська Ліга Україна-НАТО за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні провели серію заходів в рамках Інформаційного дня НАТО.
У Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулась зустріч із Володимиром  ЮРЧЕНКО – заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. У зустрічі також взяли участь Світлана РОТАЄНКО – Центр інформації та документації НАТО в Україні; Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Віталій ГОЛОТА – полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України; Руслан КЕРМАЧ – аналітик, Фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва; Сергій ПАРХОМЕНКО – директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О. Никонорова; Владислав БОНДАРЕНКО – аналітик, Центр глобалістики «Стратегія ХХІ»; Наталія СВІДЕРСЬКА – координатор програм Громадська Ліга Україна-НАТО.

Вітаючи делегацію, Володимир ЮРЧЕНКО – заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, подякував за увагу до області та відзначив надзвичайну важливість цієї події для міста Дніпра.

«Понад три роки поспіль Україна змушена всіма силами захищати власну територію. На часі – питання національної безпеки. Тому для нас дуже важлива підтримка світового співтовариства, зокрема, міжнародних організацій», – зазначив заступник голови ДніпроОДА Володимир ЮРЧЕНКО.

Спектр діяльності альянсу дуже широкий – охоплює і військову, і політичну сфери. Наразі до НАТО входять 29 країн – жодна з них не воює. «Альянс створювали заради підтримання миру. Політичний діалог із НАТО допомагає Україні посилити її національну безпеку», – підкреслив голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій ДЖЕРДЖ.

«НАТО має близько тисячі стандартів – у військовій, політичній, правовій сферах. Україна активно впроваджує їх, зокрема, у діяльність збройних сил. Має досягнення у сфері зв’язку – під час операцій військові підрозділи взаємодіють за стандартами Альянсу», – відзначив заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ.

«У нас вже десять батальйонів підготовлені за стандартами НАТО. Вони здатні виконувати більш складні завдання. Плануємо продовжити військове співробітництво – це і взаємо обмін інструкторами, і спільні навчання», – зазначив заступник начальника управління Генштабу Збройних сил України Віталій ГОЛОТА.

Члени альянсу активно допомагають українським військовим, у тому числі – у реабілітації поранених бійців АТО. За три роки понад 600 українських військовослужбовців пройшли лікування у медичних закладах 19 країн НАТО. Також близько 20 мільйонів доларів члени організації та країни-партнери передали Україні для підтримки переселенців.

В той же час за словами заступника голова Дніпропетровської ОДА Володимира ЮРЧЕНКА, для області критично потрібно співпрацювати з НАТО і на підтримку Альянсу тут дуже розраховують: «В області – найбільша кількість демобілізованих по Україні – це 26 тисяч демобілізованих вояків. І хоч ми ніби й живемо в мирному місті, кожного ранку чуємо вий сирен – це везуть поранених бійців в лікарню імені Мечникова. Ми завдячуємо мирним життям в Дніпрі нашим героям, і віримо, що ті програми НАТО, які діють в рамках допомоги Україні, будуть їм дуже корисними!», - сказав Володимир ЮРЧЕНКО.

Тим часом за даними соціологічного опитування, проведеного Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька КУЧЕРІВА, на кінець 2017 року підтримка вступу України в Альянс є рекордно високою за весь час незалежності України. Тим не менше, більше половини опитаних відчувають гострий брак інформації про НАТО.

І ще одна небезпечна тенденція – понад 30% все ще виступають за нейтральний статус України: «Високий відсоток тих, хто підтримує нейтралітет – це не лише наслідок непоінформованості, це результат роботи проросійських ЗМІ. І якщо раніше такі ЗМІ наголошували, що Україні треба у військовому плані співпрацювати з Росією, то після війни всі як один кричать, що нейтралітет убезпечить від посилення агресії з боку РФ. На такі постулати, на жаль, часто «ведуться» й переконані патріоти України. І все – через маніпулювання цифрами, фактами, підміну понять, до яких вдаються ЗМІ, підконтрольні кремлівській агентурі.

«Маю запевнити наших патріотів – прихильників сильної і самодостатньої української держави: нейтралітет і позаблоковість нам нічого не дадуть, а ще - вступ до НАТО не суперечить Балто-чорноморським ініціативам України, навпаки, посилить їх. Адже Балто-чорноморське співробітництво робить східні кордони Альянсу сильнішими. Без України таке співробітництво неефективне, в той же час воно немає сенсу без членів Альянсу, таких як Польща, Литва, Латвія, Естонія, Румунія і т.д. Але жодна з цих країн зараз не захоче виходити з НАТО, щоб створювати альтернативні військові блоки. Так само й країна, яка не є членом ані ЄС, ані принаймні НАТО, не може претендувати на геополітичне лідерство. І коли ми витрачаємо в умовах війни 5% ВВП на потреби оборони, то, будучи членом НАТО, витрачатимемо лише 2% і матимемо мир. Статус члена Альянсу вивільнить кошти, які позаблокова Україна мала б витрачати на оборону з необхідності, що, в свою чергу, сприятиме й економічному росту, без якого також важко замахуватися на регіональне лідерство», – вважає редактор УІС, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД імені Олександра НИКОНОРОВА, волонтер Координаційного центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям Сергій ПАРХОМЕНКО.

Після заходів в Запорізькій ОДА експерти відвідали факультет міжнародних відносин  Дніпровського Національного Університету імені Олеся ГОНЧАРА.
На факультеті відбулася зустріч студентів та викладачів зі спікерами та представниками Громадської Ліги Україна-НАТО. Упродовж заходу речники презентували широкому загалу основні напрями співробітництва Північноатлантичного альянсу з нашою державою.

Спікерами на цьому заході виступили Світлана РОТАЄНКО – Центр інформації та документації НАТО в Україні; Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Віталій ГОЛОТА – полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України; Руслан КЕРМАЧ – аналітик, Фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва; Сергій ПАРХОМЕНКО – директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О. Никонорова; Владислав БОНДАРЕНКО – аналітик, Центр глобалістики «Стратегія ХХІ»; Наталія СВІДЕРСЬКА – координатор програм Громадська Ліга Україна-НАТО.

Так, під час своїх виступів гості обговорили питання військової безпеки України, членства в НАТО, проблеми поінформованості українських громадян щодо НАТО та інформаційної роботи, яка ведеться в цьому напрямі. Зокрема, полковник Віталій ГОЛОТА розповів про види такого співробітництва, напрями міжнародного співробітництва (воєнно-політичне, військово-технічне, військове), складники військового співробітництва ЗСУ з НАТО і ЄС, практичні механізми співробітництва ЗС України з НАТО, цільові трастові фонди НАТО, індивідуальну програму партнерства України з НАТО, яка включає логістику, бойову підготовку, відновлення спроможності ВМС ЗС України, матеріальне, медичне, тилове забезпечення, розвиток сил спецоперацій та комплексний пакет допомоги НАТО Україні за 15 напрямами, серед яких енергетична безпека, планування на випадок надзвичайних ситуацій, технічна, гуманітарна допомога, матеріальні засоби та інше. Також він пояснив ключові воєнно-політичні цілі міжнародного оборонного співробітництва.

Всі присутні взяли участь в активній та плідній дискусії, під час якої обговорили питання активізації співпраці з країнами-членами НАТО, кореляції між собою двох зовнішньополітичних напрямків – інтеграції в ЄС та НАТО, а також участі України у місії в Афганістані та механізмів поширення інформації серед громадян України щодо вступу до НАТО.
Також спікери відвідали 34-й телеканал міста Дніпра.

Моніторинг ЗМІ в місті Дніпрі:

http://www.adm.dp.gov.ua/OBLADM/obldp.nsf/document_print.xsp?id=DA81E4AF42528588C22581E60049B144

http://galinfo.com.ua/articles/vstup_do_nato_posylyt_baltochornomorsku_vis_ta_spryyatyme_regionalnomu_liderstvu_ukrainy__uis_275555.html

http://adm.dp.gov.ua/OBLADM/obldp.nsf/document.xsp?id=DA81E4AF42528588C22581E60049B144&SessionID=EVVTGUNN56

https://dpchas.com.ua/zhizn/v-dnepropetrovskoy-oga-obsudili-voprosy-sotrudnichestva-ukrainy-s-nato

 

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleria1a3dccd17c
joomlamodniyportal.ru

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції Запоріжжя – 07 листопада 2017

Друк PDF

Громадська Ліга Україна-НАТО
За підтримки: Центру інформації та документації НАТО в Україні

07 листопада 2017 в Запоріжжі Громадська Ліга Україна-НАТО за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні провели серію заходів в рамках Інформаційного дня НАТО.
У Запорізькій обласній державній адміністрації відбулась зустріч із виконуючим обов’язки  голови Запорізької ОДА - заступником голови обласної державної адміністрації СКОБЛІКОВИМ Віктором Вікторовичем. У зустрічі взяв участь голова Представництва НАТО в Україні Александер ВІННІКОВ; а також українські експерти Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Віталій ГОЛОТА – полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України; Павло ЛАКІЙЧУК – аналітик, Центр глобалістики «Стратегія ХХІ»; Руслан КЕРМАЧ – аналітик, Фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва; Руслан МИРОШНИЧЕНКО – полковник запасу, віце-президент ГО «Молодіжний центр Атлантичної ради України»; Наталія СВІДЕРСЬКА – координатор програм, Громадська Ліга Україна-НАТО; Сергій ЯНЧУК – перекладач, Громадська Ліга Україна-НАТО.

Насамперед гості зустрілися з керівництвом облдержадміністрації та запорізькими журналістами. Вітаючи делегацію, в.о. голови облдержадміністрації Віктор СКОБЛІКОВ подякував за увагу до області та відзначив надзвичайну важливість цієї події для Запоріжжя.

«Наше головне прагнення – досягнення миру. І нам потрібна ваша допомога, зокрема у формуванні суспільної думки щодо НАТО. На Запоріжжі ставлення до Альянсу різне. Розраховуємо, що ваша інформаційна, просвітницька місія допоможе розвіяти міф та спрямувати громадську думку в правильному напрямку», - зазначив Віктор СКОБЛІКОВ.

Пан Александер ВІННІКОВ у свою чергу повідомив, що інформування українського суспільства  про діяльність НАТО загалом та партнерство з Україною є одним із пріоритетів Представництва, а також розповів про деякі аспекти співробітництва.

«За останні три роки Україна пройшла багато випробувань і зазнала великих  змін. З часу агресії з боку Росії допомога НАТО Україні значно зросла як у політичній площині – члени Альянсу ніколи не підтримають анексію Криму, так у військовій. На сьогодні в Києві працюють 15 радників, які допомагають у проведенні реформ , спрямованих  на наближення українського війська до стандартів НАТО. У плані надання технічної допомоги створено 10 трастових фондів із бюджетом 40 млн. Євро. Україна поставила амбітне завдання – досягти стандартів НАТО до 2020 року, і ми робимо все можливе, щоб допомогти вам досягти цієї мети», - повідомив дипломат.

Голова Представництва НАТО в Україні пан Александер ВІННІКОВ подякував Запорізькій ОДА за організацію заходів. «НАТО підтримує суверенітет та територіальну цілісність України» — заявив пан Александер ВІННІКОВ. Україна має намір перейти до стандартів НАТО до 2020 року. За словами Александера ВІННІКОВА пріоритетним напрямком на шляху до інтеграції з НАТО є впровадження стратегічного оборонного бюлетеня України. Він передбачає проведення низки реформ. «Звичайно, реформи мають проходити швидко, особливо це стосується реформ в оборонному секторі та секторі безпеки. Також, щоб поширювати інформацію і піднімати рівень обізнаності населення щодо НАТО ми бажаємо працювати з представниками громадськості, журналістами і активістами», - підсумував голова Представництва НАТО в Україні Александер ВІННІКОВ.

Після прес-брифінгу у Запорізькій ОДА керівництво Представництва НАТО в Україні та Громадська Ліга Україна-НАТО провели тренінг-семінар для державних службовців та військовослужбовців. Ціль заходу - донести інформацію щодо НАТО та відповісти на питання стосовно євроатлантичної інтеграції. Представник Генерального Штабу ЗСУ полковник Віталій ГОЛОТА сказав: «Військове й військово-технічне співробітництво як з самою організацією Північноатлантичного договору, так і з країнами-учасниками – є важливою складовою діяльності Збройних сил України», - зазначив Віталій ГОЛОТА.

На думку голови Громадської Ліги Україна-НАТО Сергія ДЖЕРДЖА держава має більше приділяти увагу інформуванню населення щодо НАТО. «Коли ти проінформований – ти озброєний. Озброєний проти інформаційної війни, яка ведеться проти України. Тоді є краще розуміння системи європейської безпеки, роль і місце України у цій безпеці. Я думаю, що якщо держава і український народ взяли курс на інтеграцію в європейські структури, то це не лише економічні, політичні структури, це і структура безпеки, якою є НАТО», - зазначив Сергій ДЖЕРДЖ.

Після заходів в Запорізькій ОДА експерти відвідали історичний факультет Запорізького Національного Університету.
На історичному факультеті відбулася зустріч студентів, аспірантів та викладачів з представниками Громадської Ліги Україна-НАТО. Упродовж заходу речники цієї громадської організації презентували широкому загалу основні напрями співробітництва Північноатлантичного альянсу з нашою державою.

Із вітальним словом до присутніх звернувся декан історичного факультету, професор Володимир МІЛЬЧЕВ, який відзначив важливість подібних заходів для інформування молодого покоління про співпрацю України з НАТО. Модератором заходу виступила професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Людмила НЕСТЕРЕНКО. Вона, зокрема, наголосила на важливості обговорення питання національної безпеки та національних інтересів України, а також співпраці з громадськими діячами в цьому сенсі.

Спікерами на цьому заході виступили голова Координаційної Ради Всеукраїнського громадського об’єднання «Громадська ліга України-НАТО» Сергій ДЖЕРДЖ, представник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, полковник Віталій ГОЛОТА, політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Руслан КЕРМАЧ, представник молодіжної громадської організації «Громадський центр Євроатлантичної ради» Руслан МИРОШНИЧЕНКО, експерт Центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло ЛАКІЙЧУК, а також керівник програм «Громадської ліги Україна-НАТО» Наталія СВІДЕРСЬКА.

Так, під час своїх виступів гості обговорили питання військової безпеки України, членства в НАТО, проблеми поінформованості українських громадян щодо НАТО та інформаційної роботи, яка ведеться в цьому напрямі. Зокрема, полковник Віталій ГОЛОТА у своїй доповіді «Міжнародне військове співробітництво ЗСУ» розповів про види такого співробітництва, напрями міжнародного співробітництва (воєнно-політичне, військово-технічне, військове), складники військового співробітництва ЗСУ з НАТО і ЄС, практичні механізми співробітництва ЗС України з НАТО, цільові трастові фонди НАТО, індивідуальну програму партнерства України з НАТО, яка включає логістику, бойову підготовку, відновлення спроможності ВМС ЗС України, матеріальне, медичне, тилове забезпечення, розвиток сил спецоперацій та комплексний пакет допомоги НАТО Україні за 15 напрямами, серед яких енергетична безпека, планування на випадок надзвичайних ситуацій, технічна, гуманітарна допомога, матеріальні засоби та інше. Також він пояснив ключові воєнно-політичні цілі міжнародного оборонного співробітництва.

Про ставлення українців до НАТО та результати соціологічних опитувань розповів учасникам зустрічі Руслан КЕРМАЧ. Так, він пояснив районний розрив у питаннях підтримки НАТО в Україні, мотивації та упередження щодо членства в НАТО серед українських громадян, цифрові показники результатів опитувань в різні роки щодо підтримки НАТО, позаблокового статусу та інших векторів співробітництва.
Крім того, представник молодіжної громадської організації «Громадський центр Євроатлантичної ради» Руслан МИРОШНИЧЕНКО розповів студентам про актуальність і необхідність створення молодіжних громадських організацій, мета яких – розвиток громадянського суспільства та мотивація до участі молоді в активному громадському житті.

Всі приступні зустрічі взяли участь в активній та плідній дискусії, під час якої вони обговорили питання активізації співпраці з країнами-членами НАТО, зокрема Балтійськими країнами, а також військово-морської співпраці з НАТО та механізмів змінення точки зору громадян України щодо вступу до НАТО.

Також спікери відвідали телеканал TV-5 та телеканал Z міста Запоріжжя.

Моніторинг ЗМІ:
Запорізька ОДА
http://www.zoda.gov.ua/news/38331/
Запорізький національний університет
https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=41318&lang=ukr&news_code=na-istorichnomu-fakulteti-obgovoryuvali-spivpratsyu-ukrayini-z-nato
Телеканал  TV5, Запоріжжя
https://www.youtube.com/watch?v=joFofe9nUZA
Телеканал  TV5, Запоріжжя
https://www.youtube.com/watch?v=tHtrbXY9twghttps://www.youtube.com/watch?v=tHtrbXY9twg
Телеканал Z, Запоріжжя
https://www.youtube.com/watch?v=le7Pw0TDpRU
1-й Запорізький канал
http://1news.zp.ua/glava-predstavitelstva-nato-v-ukraine-posetil-zaporozhe-foto/
Фейсбук
https://www.facebook.com/NATOUkraineCivicLeague/photos/a.843998418993240.1073741829.670885326304551/1597193053673769/?type=3&theater

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleria1e401c03f5
joomlamodniyportal.ru

Молодіжний євроатлантичний безпековий форум, який відбудеться 12-14 листопада 2017 року у Луцьку

Друк PDF

Шановний пан / пані,

Посольство Литви в Україні, яке наразі виконує функції контактного Посольства НАТО в Україні, та Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки запрошують студентів з Волинського, Львівського і Рівненського регіонів взяти участь у Молодіжному євроатлантичному безпековому форумі, який відбудеться 12-14 листопада 2017 року у Луцьку.

Ми будемо вдячні, якщо Ви розповсюдите цю інформацію серед студентів Вашого навчального закладу (розмістите її на Вашій інтернет-сторінці, на дошці об’яв закладу або розповісте під час лекцій).  У додатку для Вашої зручності надсилаємо  підготовлену нами інформацію для web-сторінки, программу і плакат. Всю інформацію щодо заходу Ви також можете знайти на інтернет-сторінці Посольства: http://ua.mfa.lt (http://ua.mfa.lt/ua/ua/news/zaproschumo-studentb-z-volins-jko-l-jbbs-jkorbnens-jko-ovlastej-do-uchast-b-molodzhnomu-broatlantichnomu-vezpekobomu-forum-).  Зауважте, будь ласка, що pеєстрація можлива до 20 жовтня 2017 року включно.
Партнери заходу: Представництво НАТО в Україні, Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді і спорту України.

Зазначаємо, що Посольство Литви сплачує витрати за харчування для всіх студентів, а також проїзд та проживання для студентів, які не проживають у Луцьку.

Якщо будуть питання, люб'язно прошу звертатись до координатора Форуму Третього секретаря Посольства Рути Рудінскайтє, тел.+38 044 281 6034, +38 067 516 2663, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .


1. Web-info.pdf
2. EYSF_Agenda_Short.pdf
3. Poster_UA.pdf


Чекаємо Ваших студентів на Форумі!

Серія заходів в рамках Інформаційного дня

Друк PDF

12 жовтня 2017 в Херсоні Громадська Ліга Україна-НАТО та Українсько-Словацький Центр Партнерства за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні провели серію заходів в рамках Інформаційного дня.

У Херсонській обласній державній адміністрації відбулась зустріч із заступником голови Херсонської ОДА Вадимом ЧАБАНОМ. У зустрічі взяла участь директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора МАРОНКОВА; а також українські експерти Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Михайло КОЛІБАБЧУК – президент Українсько-Словацького Центру Партнерства; Віктор ТОПАЛЬСЬКИЙ – начальник науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України; Віталій ГОЛОТА – полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України; Віктор ГЛАДЕНКО – Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського; Наталія СВІДЕРСЬКА – координатор програм, Громадська Ліга Україна-НАТО; Сергій ЯНЧУК – перекладач, Громадська Ліга Україна-НАТО.


На зустрічі обговорені шляхи поліпшення інформування мешканців Херсонщини з питань євроатлантичної інтеграції. Зокрема відзначено важливість прийнятої в цьому році Концепції вдосконалення інформування громадськості про співробітництво України з НАТО на 2017-2020 роки і регіонального плану заходів.

 

Директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні пані Барбора Маронкова від імені представництва НАТО подякувала Херсонській ОДА за організацію заходів. «У липні цього року ми святкували 20 років Особливого партнерства між Україною та НАТО. У зв’язку з цією річницею ми хочемо відвідати багато міст України і обговорити особливості євроатлантичної інтеграції України» - розповіла Барбора Маронкова.

 

«Звичайно, реформи мають проходити швидко, особливо це стосується реформ в оборонному секторі та секторі безпеки. Також, у вашому розпорядженні є радники, які працюють від НАТО для того, щоб зробити цей процес якомога легшим. Також, щоб поширювати інформацію і піднімати рівень обізнаності населення щодо НАТО ми бажаємо працювати з представниками громадськості, журналістами і активістами», - підсумувала директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова.

 

Після зустрічі учасники провели прес-брифінг для представників мас-медіа міста Херсона. Зокрема журналістів цікавило як експерти оцінюють сприйняття громадянами співпраці України з НАТО. «Більшість українців не знають, як функціонує НАТО. Частина населення України вважає, що ЄС і НАТО – це одне і те саме», - про це під час прес-брифінгу розповів начальник відділу Науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗСУ Віктор Топальський. «Важливо обговорити важливі аспекти співпраці з НАТО саме з державними службовцями, щоб вони могли на практиці впровадити ті напрямки, які на сьогодні є», - проінформував Віктор Топальський.


Після прес-брифінгу у Херсонській ОДА керівництво Центру інформації та документації НАТО в Україні та Громадська Ліга Україна-НАТО провели тренінг-семінар для державних службовців та військовослужбовців. Ціль заходу - донести інформацію щодо НАТО та відповісти на питання стосовно євроатлантичної інтеграції. Представник Генерального Штабу ЗСУ полковник Віталій Голота сказав: «Військове й військово-технічне співробітництво як з самою організацією Північноатлантичного договору, так і з країнами-учасниками – є важливою складовою діяльності Збройних сил України». «Я сьогодні спробую довести основні моменти такого співробітництва до ваших представників, які беруть участь у семінарі, а також внести свій вклад у розвиток подальшого співробітництва», - зазначив Віталій Голота.


На думку голови Громадської Ліги Україна-НАТО Сергія Джерджа держава має більше приділяти увагу інформуванню населення щодо НАТО. «Коли ти проінформований – ти озброєний. Озброєний проти інформаційної війни, яка ведеться проти України. Тоді є краще розуміння системи європейської безпеки, роль і місце України у цій безпеці. Я думаю, що якщо держава і український народ взяли курс на інтеграцію в європейські структури, то це не лише економічні, політичні структури, це і структури безпеки, а НАТО є саме такою структурою безпеки», - зазначив Сергій Джердж.


Після заходів в Херсонській ОДА експерти відвідали Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Олеся Гончара. В бібліотеці, яка до речі є найбільшою в Україні, і яка оснащена сучасною технікою, відбулась публічна дискусія за участі представників громадських організацій, студентів, молоді, працівників культури.


Директор бібліотеки Надія Коротун відзначила у вступному слові, що Центр інформації та документації НАТО в Україні відіграє чільну роль щодо підвищення обізнаності населення України з основними завданнями й пріоритетами НАТО та роз’яснює переваги співробітництва між Україною і НАТО. Центр надає підтримку українській владі в галузі інформування громадськості, стратегічних комунікацій та громадської дипломатії. Після виступу гості – директора Центру Барбори Маронкової – відбулась невимушена дискусія, під час якої експерти надали відповіді на запитання учасників заходу.


Слід зазначити, що Херсонщина межує з територією Криму, який зайнятий агресором, ворогом – російськими окупаційними військами. Через це і така увага з того боку до українського міжнародного співробітництва, адже двічі і під час заходів в ОДА, і в бібліотеці поступали дзвінки про замінування приміщень. Херсонські правоохоронці в обох випадках вибухівки не знайшли і заходи, попри невеликі перерви, відбулись. Проте варто звернути увагу на цинізм окупантів та колабораціоністів, адже як зазначали херсонські журналісти, щодо державної адміністрації такі випадки провокацій відбувались і раніше, та «мінування» бібліотеки, куди приходять і діти, і пенсіонери – це щось нове в кремлівській гібридній війні проти України. Та в бібліотеці, попри повідомлення про замінування, за інформацією голови херсонського відділення КВУ журналіста Дементія Білого, дискусія продовжувалась, люди не розходились. І це найкращий показник відношення громадськості до співпраці з партнерами і союзниками з одного боку, та до залякувань із-за поребрика.

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleria9f015cc737
joomlamodniyportal.ru

Тренінг для державних службовців та представників сектору безпеки у Тернополі.

Друк PDF

28 вересня 2017 року у місті Тернополі відбувся тренінг для державних службовців та представників сектору безпеки. В основному заході взяли участь державні службовці обласних та міських виконавчих органів влади, дотичних до процесів євроатлантичної інтеграції, а також працівники районних державних адміністрацій Тернопілля. Відбулась прес-конференція для журналістів та участь спікерів у телевізійній програмі. Основна тематика, яку обговорювали учасники та професійна група експертів з Києва, це - стратегічне співробітництво України з НАТО – дорожня карта реформ в Україні.

Також в рамках візиту до Тернополя відбулась зустріч експертів з безпекових питань з головою Тернопільської обласної державної адміністрації Степаном БАРНОЮ. У зустрічі взяли участь Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Світлана РОТАЄНКО – Центр інформації та документації НАТО в Україні; Віктор ТОПАЛЬСЬКИЙ – к.і.н., начальник науково-дослідної лабораторії Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних сил України; Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Олександр МАКОБРІЙ – міжнародний департамент, Державний комітет телебачення та радіомовлення України; Олег БІЛОУС – к.п.н., директор Наукового інформаційно-аналітичного Центру НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ). Домовились про співпрацю на міжрегіональному рівні в контексті євроатлантичної інтеграції України.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан БАРНА під час зустрічі зазначив: «Вступ до НАТО був, є і буде пріоритетним. Зважаючи на ситуацію, що зараз відбувається на Сході держави, альтернативи цьому немає.  Ми готові долучатися до підтримки інформаційної кампанії всіх аспектів членства України в НАТО, а також ролі Альянсу в підтриманні безпеки й стабільності у Європі. Більше того, можемо стати свого роду майданчиком для популяризації серед населення області інформації про вступ до НАТО. У той же час ми маємо чимало цікавих ініціатив, серед яких розміщення на тернопільському летовищі бази НАТО».

Загалом НАТО це не лише військово-політичний блок, велику роль відіграють й проекти, реалізовані у гуманітарній сфері. «На Тернопільщині налічується понад 40 тисяч студентів, відтак ми зацікавлені у реалізації освітніх програм, проектів у медичній сфері, екології, а також безпеки людей», -  наголосив Степан Барна.

У свою чергу голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж відзначив, що Тернопілля у Києві давно вважається П’ємонтом відродження української культури. «Тут, на Заході України спостерігається емоційне позитивне сприйняття європейських інтеграційних процесів. Та якщо закріпити його необхідними знаннями, тоді, володіючи переконливими фактами, жителі Тернопілля зможуть поширювати інформацію про необхідність вступу до НАТО серед населення всієї держави, їдучи у відрядження, до родичів, друзів тощо», -  зазначив Сергій Джердж.

В рамках тренінгу «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції», який проводився для представників Тернопільської ОДА, відбулись також і записи інтерв’ю на телевізійних каналах Тернополя.

http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/news/detail/143612.htm
https://www.0352.ua/news/1812377
https://www.youtube.com/watch?v=E4aUKPb5kXM
http://tv4.te.ua/aktsenty-iz-sergiyem-dzherdzhem-pro-vstup-ukrayiny-do-nato/

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleriab5ff173290
joomlamodniyportal.ru