JXTC Ethos - шаблон joomla Видео

Пост-реліз 15-ї Асамблеї Громадської Ліги Україна-НАТО

Друк PDF

За підтримки: Посольства Литовської Республіки в Україні
Центру інформації та документації НАТО в Україні

27 вересня 2018 року в Києві, в приміщенні Посольства Литовської Республіки в Україні відбулась 15-а Асамблея Громадської Ліги Україна-НАТО. В заході взяли участь понад 50 представників громадських організацій з більшості регіонів України, представники державних органів влади, представники сектору безпеки, наукової спільноти.

Голова Громадської Ліги Україна-НАТО ДЖЕРДЖ Сергій Федорович  відкрив засідання Асамблеї та привітав всіх євроатлантистів з початком роботи. Ліга Україна-НАТО створена 15 років тому за ініціативи громадських організацій, а також за сприяння державних органів влади та Центру інформації та документації НАТО в Україні. Ліга була і є тією платформою, яка об’єднує євроатлантичні громадські організації, сприяє дискусії та діалогу.

Громадські організації, які опікуються відносинами з НАТО, пережили важкі часи періоду позаблоковості в 2010 – 2014 роках, коли Янукович прийшов до влади. Окремі аналітичні центри в регіонах почали міняти назви, забираючи слова «євроатлантичний» і «НАТО». Проте жодна громадська організація в той період з Ліги не вийшла.

З початком російсько-української війни в 2014 році стало зрозуміло наскільки правими були ми, члени Ліги, які відстоювали необхідність вступу до НАТО. Адже війна прийшла туди, де немає НАТО.

Розпочались репресії Росії на окупованих територіях. У Криму затримали  Володимира Дудку, Олексія Бессарабова і Дмитра Штиблікова, громадських діячів, що працювали в Центрі НОМОС, який входив до складу Ліги. Наших колег затримали 9 листопада 2016 року у Севастополі і звинуватили у підготовці диверсії організованою групою та зберіганні зброї. Над ними продовжує знущатись та катувати російська окупаційна влада. ФСБ Росії катувало і голову Центру НОМОС Сергія Кулика, якому вдалось вирватись на материкову частину України.

Після Революції Гідності Ліга формувала запити до органів влади, оприлюднювала заяви та звернення щодо необхідності позбутися позаблокового статусу, відновити євроатлантичний інтеграційний курс. Тому у зміні законодавства, відновленні мети набуття членства в ЄС та НАТО, поверненні Концепції вдосконалення інформування громадськості про співробітництво України з НАТО на 2017-2020 роки є і частина зусиль Ліги.

Ми напередодні президентських і парламентських виборів. Небезпечно коли політичні сили будуть спекулювати на теми безпеки. Позаблоковий статус України дав змогу стати реальністю війні на Донбасі. Тому партії, які говоритимуть про необхідність позаблокового статусу України, напевно підтримує Кремль.

Противники НАТО придумують нові міфи. Зокрема вони розтиражували фейк про те, що будучи в НАТО країна повинна сплачувати 2% ВВП кудись в Брюссель, а не на свою власну армію, як це є насправді. Щоб протидіяти такій пропаганді потрібна системна інформаційна робота, одними флешмобами тут не обійдешся.

Ми підтримуємо конституційне закріплення на курс в НАТО і ЄС, підготували заяву з цього приводу, яку сьогодні плануємо обговорити.

Сьогодні 27 вересня 2018 року в США відбудеться церемонія передачі Україні двох 30-метрових патрульних катерів класу Island від Берегової охорони США. Це елементи посилення національної безпеки країни і зокрема українських ВМС.

Вчора 26 вересня 2018 року президент України Петро Порошенко мав виступ на 73-й сесії Генеральної асамблеї ООН. Він  сказав, що РФ використовує своє членство в Раді Безпеки ООН та право вето не для досягнення миру та безпеки, а для задля запобігання своєї відповідальності. Чи не нівелює це сам орган – РБ ООН? Петро Порошенко сказав, що ООН буде такою якою її творять члени цієї організації.
Громадська Ліга Україна-НАТО також буде такою, якою її творять громадські організації, що входять до її складу.

15 років – великий період. Для людини – це перше повноліття, а для громадської структури – це величезний період. Адже неурядові організації часто розпадаються, трансформуються, змінюються. Тому члени Ліги заслуговують на подяку за свою послідовність, стабільність та незворотність у відстоюванні євроатлантичних інтеграційних процесів.

Марюс ЯНУКОНІС — литовський державний діяч, дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні, зазначив: «Ліга приклад солідарності громадянського суспільства. Посольство Литовської Республіки як Контактне Посольство НАТО в Україні вже 4 роки виконує цю функцію, перманентно займається публічною дипломатією. Конфлікт з РФ змінив всю архітектуру безпеки в Європі, змінив саме НАТО. І сьогодні Литва досягла 2% ВВП на оборону. Партнерство НАТО з Україною є змістовним. А Контактному Посольству НАТО було б небагато важче працювати без співпраці та без участі представників громадянського суспільства».

Вікторія ЦІЄМІНІТЕ — заступниця директора Центру інформації та документації НАТО в Україні, сказала: «Протягом 15 років ми увесь цей час працювали з Лігою, поширювали інформаційні матеріали, друковані брошури в регіонах, в бібліотеках, проводили школи і форуми НАТО, відкривали аналітично-інформаційні центри в регіонах. Ліга - роз’яснює політику НАТО і держави щодо євроатлантичної інтеграції і це гарний приклад співпраці української громадськості, української держави і інституцій НАТО».

ЗОЛОТУХІН Дмитро Юрійович — заступник Міністра інформаційної політики України в своєму виступі відзначив: «Ми, і міністерство, і Ліга є комунікаційною частиною просування євроатлантичної інтеграції в Україні.
Мережева діяльність потребує вертикального управління для розбудови, поєднання однодумців для просування до мети. Ми не досягнемо наших євроатлантичних прагнень без роботи мережевих організацій, які тримають руку на пульсі постійно виникаючих проблем. Повинні бути якісні зміни в роботів організацій, які опікуються цими питаннями. Важливо проводити вже принципово інші соціологічні дослідження. Нам потрібно знати,  яка саме аудиторія відноситься нейтрально чи негативно до євро-інтеграційних процесів. Якщо «проти», то «хто і чому» входить у ці відсотки?».

ТОДОРОВ Ігор Ярославович — український науковець, історик, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету, член Донецького відділення Наукового товариства імені Шевченка, заступник голови Координаційної ради Громадської Ліги Україна-НАТО в своєму виступі відзначив: «В наш час є небезпека формалізації процесу. Тому і громадські організації, і державні органи влади повинні зацікавлено проводити інформаційну кампанію щодо НАТО, орієнтуючись на результат. Важливо організаціям Ліги налагодити відносини з ГО в країна-членах НАТО». «З НАТО нас багато і нас не подолати!», - підсумував ТОДОРОВ.

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо — ЧЕРВАК Богдан Остапович подякував литовцям в особі Посла ЯНУКОНІСА за сприяння Україні в період УНР, зокрема за надання полковнику Євгену КОНОВАЛЬЦЮ литовського громадянства та його підтримку. Також ЧЕРВАК відзначив, що «Ліга за 15 років без огляду на політичну кон’юнктуру тримала цей курс, працювала в цьому напрямку і продовжує підтримувати курс України до євроатлантичних структур. Сьогодні з боку держави зроблено все необхідне. ВРУ ухвалила всі державні акти, зміни до законів що формують внутрішню і зовнішню політику, основи національної безпеки країни. КМУ затвердив Концепцію вдосконалення інформування громадськості про співробітництво України з НАТО на 2017-2020 роки і важливо що вона вже фінансується українським урядом».

ГРИГОР’ЄВА Оксана Володимирівна — президент Молодіжного центру АРУ відзначила: «практичну необхідність поєднувати державне фінансування із зусиллями саме громадських організацій, тоді це надає довгостроковий результат, адже формується середовище, ідейно спрямоване на європейський курс. А надмірне захоплення фінансування бізнес-структур дає короткотривалий результат, який діє на період поки реалізуються державні кошти і все зникає після закінчення фінансування, не залишаючи після себе експертно-аналітичних кіл».    

КОВАЛЕНКО Геннадій Анатолійович — полковник, тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій ГШ ЗСУ ознайомив присутніх із станом двостороннього військового співробітництва  та співробітництва в рамках НАТО: «Сьогодні НАТО дотримується стратегії стримування по відношенню до Росії. Але є потреба враховувати нові гібридні загрози і надавати на них ефективні дієві відповіді. З боку НАТО українські Збройні Сили отримали матеріально-технічної допомоги більше ніж на 250 млн доларів. Це засоби зв’язку, прилади нічного бачення, автомобілі, інша техніка й обладнання. Україні варто розширювати спектр співпраці, переходити від оперативної-тактичного рівня до стратегічного рівня підготовки, розширювати участь натовських інструкторів в центрах підготовки, на полігонах, у військових частинах. Необхідна інституалізація співпраці з НАТО, щоб зробити ці зміни незворотними».

ГОЛОТА Віталій Михайлович — полковник, заступник начальника управління морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування військ (сил) Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, подякував представникам Ліги за ту роботу, яка протягом останніх років була проведена у військових гарнізонах країни і також відмітив необхідність і потребу збільшення  інформаційно-освітньої роботи безпосередньо у військових частинах для активізації діалогу з військовослужбовцями, які це і передбачено у Річній національній програмі співробітництва з НАТО під егідою Комісії Україна-НАТО.

Руслан МИРОШНИЧЕНКО — полковник, представник Сухопутних військ ЗСУ розповів про впровадження стандартів НАТО у цивільно-військові відносини: «Це роз’яснювальна робота серед громадян, серед різних груп населення, завдання зовнішньої комунікації. Це включає військово-патріотичне виховання на мирній території».

ТОЛКАЧОВ Георгій Ігорович — начальник відділу євроатлантичної безпеки, Департамент ЄС і НАТО МЗС України, розказав про «дослідження яке було проведено на замовлення Держкомтелерадіо, і яке підтвердило живучість стереотипів про НАТО. МЗС його детально вивчило і планує протидіяти. Для інформування МЗС підтримує портал про НАТО».

ЧОРНИЙ Денис В’ячеславович — заступник завідуючого відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Управління співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ: «від імені Офісу віце-прем’єр міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе передав вітання та подякував за громадянську позицію Ліги і за внесок у просування євроатлантичних ідей».

ЧЕРНЕНКО Тетяна Василівна — керівник Департаменту гуманітарної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень: закцентувала «необхідність постійно тримати руку на пульсі гібридних загроз, які розпочалися давно. Інформативною щодо протидії гібридним загрозам є книга «Світова гібридна війна. Український фронт», яку підготував НІСД».

КЕРМАЧ Руслан Васильович — аналітик Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, ознайомив присутніх із останніми даними соціологічних досліджень Фонду: «42% українців підтримують курс на євроатлантичну інтеграцію. А 4 роки тому цей показник становив 22%».

Олександр ГОНЧАРЕНКО — професор, колишній перший голова Місії України при НАТО відмітив: «що Захід і досі веде політику умиротворення Росії, хоче зробити її більш демократичною країною. А це неможливо в принципі. Наскільки послідовна наша політика, чому ми торгуємо досі з Росією? Чи важливіший бізнес за інтереси національної безпеки? Важлива співпраця ГО з держустановами в сфері обміну інформацією. Бо ГО можуть говорити про те, про що не можуть говорити державні установи. Але нам треба надати можливість це зробити, надати інформацію і фінансово підтримати».

Олег МЯЛЬНИЦЯ від імені Державної служби надзвичайних ситуацій привітав Лігу, розповів про співпрацю в рамках Трастового фонду НАТО з питань гуманітарного розмінування та зазначив: «що Ліга – це передовий край інформаційної війни».

КОКОШИНСЬКИЙ Олег Аркадійович — віце-президент Атлантичної ради України, заступник голови Координаційної ради Громадської Ліги Україна-НАТО, сказав: «що він як перший голова Ліги пишається тим, що Ліга займає активну позицію, адже Ліга створена для презентації громадянської думки».

Павло ЖОВНІРЕНКО — керівник ГО «Центр стратегічних досліджень» звернув увагу на проблему фінансування громадських організацій.

Світлана РОТАЄНКО — Центр інформації та документації НАТО, зазначила: «що минулого року Центру НАТО було 20 років, з них 15 років Центр працює з Лігою. За цей час здійснено багато цікавих та корисних заходів, і ця робота буде продовжуватись».

Томас СІКОРСКІС — радник Посольства Литви в Україні підсумував співпрацю Посольства Литви як Контактної місії НАТО з громадськими інституціями і висловив зацікавленість у активному продовженні такої роботи.

Під час статутного засідання Асамблеї Громадської Ліги Україна-НАТО обговорено поточну ситуацію: досягнення, проблеми та майбутні заходи. Прийнято Заяву 15–ї Асамблеї Громадської Ліги Україна–НАТО щодо підтримки конституційного закріплення курсу України на євроатлантичну інтеграцію.
Обрано новий склад Координаційної ради Громадської Ліги Україна-НАТО: Джердж Сергій Федорович – голова; Тодоров Ігор Ярославович – заступник; Соскін Олег Ігорович – заступник; Кокошинський Олег Аркадійович – заступник; Григор’єва Оксана Володимирівна – заступниця;
Глєбова Любов Миколаївна; Гресько Ольга Вікторівна; Жовніренко Павло Григорович; Кермач Руслан Васильович; Лакійчук Павло Петрович; Левченко Анатолій Миколайович; Мамалига Олександр Дмитрович; Свідерська Наталія Володимирівна.

Прес-служба Громадської Ліги Україна – НАТО

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleria78843d0481
joomlamodniyportal.ru

Громадська Ліга Україна-НАТО спільно з Центром інформації та документації НАТО провели Інформаційний день в місті Харкові (Харків 18 вересня 2018 року)

Друк PDF

Зустріч керівників структурних підрозділів Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА) і представників Громадської Ліги Україна-НАТО відбулася 18 вересня 2018 року. В зустрічі взяли участь Андрій КОЛОС – директор Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА та Олексій МАКСИМОВ – директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА, а також Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Томас СІКОРСКІС – радник Посольства Литовської Республіки в Україні; Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Руслан КЕРМАЧ – аналітик, Фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва.

Під час зустрічі директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов ознайомив присутніх з програмами, спрямованими на підвищення рівня безпеки на території області, зазначивши, що всі вони розроблені з урахуванням євроатлантичного досвіду. Також він підкреслив, що співпраця між Харківською областю і НАТО включає в себе також гуманітарні проекти.

Уже третій рік для військовослужбовців, звільнених у запас, проводиться перепідготовка за програмою НАТО в місцевих вузах, що допомагає їм знайти себе в цивільному житті. Цю програму пройшло вже 10 тисяч осіб, - сказав Олексій Максимов.
Директор Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос повідомив, що в серпні 2018 року ХОДА виділила 11 млн гривень на фінансування безпекових програм в області. В Харківській області розвивається система територіальної оборони, зокрема 113 окрема бригада територіальної оборони входить до складу Сухопутних військ ЗСУ. Андрій Колос також зазначив, що за 2016-2017 рік спостерігається 12% приріст виробництва промислової продукції в області. 29 вересня 2018 року в Харкові відбудеться 10-й економічний форум, у якому планують взяти участь представники 20 іноземних посольств в Україні, а також 150 представників зарубіжних компаній та 350 українських підприємств. Також варто відзначити що в 2016-2017 роках Харків відвідали 200 зарубіжних делегацій, а компанія Нестле в цьому році прийняла рішення про інвестицію в Харківську область на рівні 700 млн грн. Зростання заробітних плат в області формує стійку тенденцією до розвитку.

Голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж повідомив, що в Харкові за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні відбудеться тренінг «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції» для державних службовців, співробітників військових вузів і силових структур.

Під час обговорення будуть розвінчані всі ті міфи про НАТО, якими наповнений інформаційний простір, - зазначив Сергій Джердж. В ході навчальної програми будуть обговорюватися наступні теми: інформаційні та законодавчі аспекти співробітництва України з НАТО, Річна Національна Програма під егідою Комісії Україна-НАТО на 2018 рік, а також відносини Україна-НАТО: військове і невійськове співробітництво.

У тренінгу взяли участь заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ Сергій Вербицький; голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж; радник Посольства Литви в Україні Томас Сікорскіс та аналітик Фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва Руслан Кермач.

Як пояснив на тренінгу представник Кабміну Сергій Вербицький, мета НАТО - врегулювання конфліктів і боротьба з тероризмом. «Є стереотип, що НАТО - імперіалістична організація, яка хоче поневолити країни Європи. Мета 29 країн-членів Альянсу та країн-партнерів - прагнути до спільних європейських цінностей. Це демократичні принципи - права людини, свобода економічна і політична», - розповів С. Вербицький.

За словами голови Громадської Ліги Україна-НАТО Сергія Джерджа, «Україна - найбільший одержувач допомоги від НАТО, тільки США за останні чотири роки виділили сектору безпеки Україні 20 мільярдів гривень. Україна - найбільший одержувач допомоги від НАТО. НАТО взагалі має 16 Трастових Фондів для 8 країн. Вісім з цих Трастових Фондів працюють на Україну. НАТО виділяє 64 мільйони євро на ці Трастові Фонди, а з них 29,5 мільйонів євро припадає на Україну - це 62%».

У свою чергу директор департаменту оборонної роботи ХОДА Олексій Максимов зазначив, що викладачі харківських військових вузів проходять підготовку за стандартами НАТО. «На базі НТУ» ХПІ «за кошти Альянсу йде перепідготовка офіцерів запасу для адаптації їх у цивільному житті Колишні військові отримують знання з користування комп'ютером, англійської мови, основ бухобліку, економіки, бізнесу», - розповів А. Максимов.

Станіслав БАСАРАБ – полковник, заступник командира 3 бригади оперативного призначення по роботі з особовим складом Національної гвардії України ознайомив учасників з реформами, які відбуваються в Національній гвардії України, і які орієнтовані на запровадження стандартів НАТО.

Як розповіли на тренінгу, одна з програм Альянсу - реформа Збройних сил України. Проводяться спільні військові навчання з інструкторами з Канади, Великобританії, Литви та США. За словами директора департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексія Максимова, за останні 2 роки в Національній гвардії України впроваджуються критерії НАТО - як у військово-тактичній, так і в соціально-побутовій сфері. Викладачі харківських військових вузів також проходять підготовку за стандартами Альянсу.

Згідно з останніми даними соціологічних досліджень Фонду демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, 42% українців підтримують курс на євроатлантичну інтеграцію. А 4 роки тому цей показник становив 22%.

Список посилань Інформаційного дня у Харкові:
http://www.sq.com.ua/rus/news/novosti/19.09.2018/v_oblgosadministratsii_obsudili_evroatlanticheskuyu_integratsiyu/
https://vecherniy.kharkov.ua/news/149378/
https://www.objectiv.tv/objectively/2018/09/18/v-harkove-razvenchali-mify-pro-nato-foto/

https://www.objectiv.tv/objectively/2018/09/18/v-harkov-priehali-predstaviteli-kabmina-po-voprosam-evroatlanticheskoj-integratsii-video/
https://www.youtube.com/watch?v=mnixpH8guB0

Громадська Ліга Україна-НАТО

26 червня 2018 року в Полтаві в рамках Інформаційного дня НАТО відбувся тренінг

Друк PDF

26 червня 2018 року в Полтаві в рамках Інформаційного дня НАТО відбувся тренінг «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції» за сприяння  Громадської Ліги Україна-НАТО та Центру інформації та документації НАТО в Україні.

У тренінгу взяли участь відповідальні за євроатлантичну інтеграцію державні службовці Полтавської ОДА та військовослужбовці Полтавського гарнізону.
Інформаційний день розпочався із зустрічі з Андрієм ПІСОЦЬКИМ – в.о. голови, першим заступником голови Полтавської обласної державної адміністрації.
Під час зустрічі Андрій Пісоцький відзначив плідну співпрацю громадських організацій та влади на Полтавщині. Він зокрема зауважив, що не кожен розуміє, наскільки складно країні даються якісні зміни, коли на її сході йде війна. Наголосив, що фінансування армії повинно було здійснюватися протягом всього часу незалежності, а почалося тільки зараз. Утім, Україна все ж спромоглася її відтворити сильною й професійною. В Україні зараз відбувається багато реформ, змін і проводять їх у час війни, коли багато коштів і ресурсів йде на відновлення української армії.
«Зараз ми розуміємо, що фінансувати армію потрібно було раніше, аби мати безпеку. Тепер ми розуміємо, що забезпечити мир у державі можна лише у партнерстві із найпотужнішою безпековою структурою, якою є НАТО! – сказав  Андрій Пісоцький».

Ми також хочемо бути захищеними, щоб наше майбутнє було світлим і прогнозованим, — зауважив Андрій Пісоцький. — Тим більше, доводиться вести боротьбу і з російською інформаційною війною та пропагандою.

В свою чергу Богдан ЧЕРВАК – перший заступник Голови Держкомтелерадіо зазначив «Україна прийняла практично усі закони, які чітко демонструють її рух у напрямку Північноатлантичного партнерства. Водночас, питання вступу України до НАТО має бути винесене на всеукраїнський референдум». І навіть передбачає час його проведення: «Провести референдум одночасно із президентськими виборами. І одне із питань буде стосуватися вступу України в НАТО», - прогнозує Богдан Червак.
Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зауважив, що НАТО — єдиний у світі військово-політичне об’єднання, яке гарантує національну безпеку держав — його учасників. Зазначив і те, що на сьогодні Україна реалізує євроатлантичний курс як один з елементів державної політики.

Інна ПОТАПОВА – державний експерт експертної групи взаємодії з НАТО Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України повідомила, що зараз українці сприймають Північноатлантичний альянс емоційно, через те, що на сході точаться бойові дії, а сприймати цю організацію потрібно усвідомлено.

«Шлях до НАТО – це не лише військова реформа, це реформи в усіх сферах. Нас хочуть бачити сильною, передбаченою країною. Мова йде про розвиток держави. Суспільство повинно це знати, а для цього його потрібно інформувати, що таке НАТО. І таку роботу будуть проводити зокрема і на Полтавщині. Цим повинні займатися державні структури, неурядові організації», – зазначила Інна Потапова.

Верховна Рада, Кабмін ухвалили всі необхідні закони й підзаконні акти, які дають підстави не сумніватися, куди спрямовані зовнішньополітичні вектори. Це інтеграція до ЄС і вступ України в НАТО. Вперше в історії незалежної України виділено 20 млн грн на інформаційні кампанії, пов’язані з НАТО й ЄС.

Володимир ХОХЛЕНКО – полковник, старший офіцер відділу міжнародних програм підготовки та багатонаціональних навчань управління співробітництва з міжнародними безпековими організаціями Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій ГШ ЗСУ в свою чергу зазначив, що «НАТО також є і військовою організацією і українське військо повинно відповідати її стандартам. У ЗСУ вже впроваджено 240 стандартів НАТО. Особливо велику увагу ми звертаємо на оперативні аспекти. Процес стандартизації охоплює технічну частину, логістичні, адміністративну та інші. Робота триває. Найближчим часом ми плануємо впровадити ще 250 стандартів Альянсу», – сказав Володимир Хохленко.

Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО повідомив, що Ліга також входить до Громадської ради Міністерства закордонних справ України.
«Важливо з держслужбовцями та представниками полтавських гарнізонів обговорити інформаційні та законодавчі аспекти співробітництва України з НАТО. Якщо раніше ставлення українців до вступу в Євроатлантичний альянс було доволі скептичним, то сьогодні вже 43% населення бажають бачити Україну у цій організації, а 55%  – хочуть більше дізнатися про НАТО».

«У 2014 році, коли почалась війна, саме тоді кардинально змінилась парадигма сприйняття суспільством безпекових питань і відповідно НАТО. До цього превалювала думка, що нам потрібен позаблоковий статус, але ми, як аналітики,  розуміємо, що саме цей позаблоковий статус і призвів до війни. Росія зробила все щоб відокремити Україну від можливих джерел допомоги. Зараз найголовніше, що у людей змінилось відношення до НАТО. З 2014 року ми бачимо зростання підтримки ідеї членства у Північноатлантичному альянсі», – сказав Сергій Джердж.

Як розповів Павло ЛАКІЙЧУК – експерт Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», Росія випробовувала здатність України до оборони ще з 90-х років. Це посягання на острів Тузла, блокування міжнародних військових навчань у Криму та інші провокативні дії, яких могло не бути, якби Україна була членом НАТО.

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleria73f190a540
joomlamodniyportal.ru

Чого бракує для ефективності демократичного цивільного контролю в Україні?

Друк PDF

Організатор: Інститут Євро-Атлантичного співробітництва.

Учасники: Ігор Козій - військовий аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва;

Леонід Поляков - незалежний військовий експерт.

 

 

 

В Миколаєві 19 червня 2018 року відбувся Інформаційний день НАТО

Друк PDF

У зустрічі з першим заступником голови Миколаївської облдержадміністрації В’ячеславом БОНЬ взяли участь Барбора МАРОНКОВА – директор Центру інформації та документації НАТО в Україні; Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Владислав ЛИТОВЧЕНКО – капітан 1 рангу, начальник управління співробітництва з міжнародними безпековими організаціями – заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій ГШ ЗСУ; Олексій КОВАЛЕНКО – капітан 2 рангу, заступник начальника Миколаївського гарнізону (заступник командира Південної Військово-Морської Бази ВМС ЗС України); Наталія СВІДЕРСЬКА – координатор програм, Громадська Ліга Україна-НАТО; Руслан КЕРМАЧ – аналітик, Фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва; Володимир ҐЕНИК – журналіст, ГО «Одеський регіональний комітет Україна-НАТО»; Сергій ЯНЧУК  – перекладач, Громадська Ліга Україна-НАТО.

Перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації В’ячеславом БОНЬ сказав: «Курс в НАТО - це один із пріоритетів нашої зовнішньої політики. Але на жаль, розуміння - що таке НАТО? - багато в чому базується на тих міфах, які були в Радянському Союзі масовою пропагандою закладені у голови, мабуть, мого і більш старшого покоління.  Я  розумію, що нашій молоді не вистачає вичерпної інформації про те, що є НАТО, тому я впевнений, що треба говорити про те, що НАТО – це не тільки шлях до колективної безпеки, це в принципі цивілізаційний вибір, шлях до тих цінностей, які сповідують країни-члени НАТО, і це шлях до тих стандартів і до тієї якості життя, яка є в більшості країн-членів НАТО».

В свою чергу в.о. начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Олена Іваненко повідомила присутніх на зустрічі, що «За перше півріччя цього року у місцевих ЗМІ біля 1000 публікацій стосовно співпраці з НАТО. Після російської агресії населення усвідомило, куди треба рухатися і тому сприйняття НАТО змінюється. Крім того, у вищих освітніх закладах створено центри євроатлантичної інтеграції. В освітніх закладах проводяться тематичні уроки, лекції, круглі столи – це системна робота, яка потребує динамічності».

Директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова сказала: «В 2019-у сповниться 70 років від створення безпекової інституції – НАТО». З її слів, громадяни країн-членів НАТО дещо знають про Альянс і довіряють йому, але й там із громадянським суспільством потрібно працювати. Вона розповіла про інформаційну кампанію, яку проводять у країнах, що входять до блоку, щоб громадяни цих держав глибше розуміли цінності Північноатлантичного альянсу.
«Що ж до України, то, як свідчать опитування, 41—43% українців підтримують членство у НАТО. Це важливий і великий показник. Але потрібно продовжувати працювати, бо в Україні багато стереотипів та міфів стосовно того, що таке НАТО», — зауважила Барбора Маронкова.

Вона наголосила, що Північноатлантичний альянс — це не суто військова організація. Це також і політична організація. Політичні консультації — дуже важлива частина нашої роботи. Ми займаємося і військовими аспектами безпеки, кібербезпекою, енергетичною безпекою, проблемами гібридної війни. Діють також програми для науковців із країн-партнерів НАТО у різних галузях».

Барбора Маронкова додала, що контактні посольства НАТО є в 40 країнах-партнерах Альянсу в усьому світі. Вони змінюються кожних два чи чотири роки. Відповідні рішення приймають у Брюсселі консенсусом. Так, зараз в Україні контактним посольством НАТО є диппредставництво Литви. Раніше цю функцію виконували посольства Канади, Словаччини, Польщі. Із 2019 року діятиме нове контакт-не посольство НАТО, проте, яка саме країна виконуватиме цю місію, наразі не визначено.
Також в Миколаївській ОДА відбувся тренінг «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції», який провела Громадська Ліга Україна-НАТО за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. У тренінгу взяли участь державні службовці Миколаївської ОДА та військовослужбовці Миколаївського гарнізону.

Під час тренінгу виступив Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ. Він розповів про структуру документу Річна національна програма співробітництва України з НАТО. На запитання від аудиторії – який розділ є найважливішим. Відзначив, що всі розділи є важливими для реформування в Україні.
В свою чергу Володимир ҐЕНИК – журналіст, представник ГО «Одеський регіональний комітет Україна-НАТО», розповів про те як Росія намагається дестабілізувати громадську ситуацію в Одесі шляхом посилення інформаційної війни. І те як мешканці Одеси протидіють російській гібридній війні.

Владислав ЛИТОВЧЕНКО – капітан 1 рангу, начальник управління співробітництва з міжнародними безпековими організаціями – заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій ГШ ЗСУ, зазначив, що найбільше допомоги українській армії надають такі країни як США, Канада, Великобританія, Туреччина, Польща, Литва.

Політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Руслан Кермач презентував найновіші соціологічні дослідження. Серед варіантів гарантування  безпеки, який би був для України найкращий, більшість громадян обрала вступ країни до НАТО - 43%. Це найсвіжіші дані громадської думки, які фонд отримав у травні 2018 року. Водночас він зауважив, що впродовж останніх трьох років зростає підтримка позаблокового статусу України (у травневому опитуванні це – 33%) і відзначив доволі високу стійкість підтримки цієї безпекової опції саме в регіонах Сходу, Півдня та Донбасу. Окремо аналітик зробив акцент на громадських настроях в південних регіонах країни, до яких також належить Миколаївщина.

«Якщо громадяни краще знатимуть про наявні і вже активні цільові програми невійськового співробітництва України та НАТО, а це і гуманітарна  сфера,  і  програми освітньої та професійної підготовки, і соціальні програми реабілітації військових, реформи  управління та цивільного нагляду в секторі безпеки і оборони та багато-багато інших проектів, то з високою ймовірністю їхнє ставлення до НАТО поступово  змінюватиметься на краще», – відзначив Руслан Кермач.

На його думку, цільові програми з підвищення поінформованості про НАТО передовсім слід втілювати серед молоді. «Це покоління  вже не навчалося  в радянській школі та не зазнавало цілеспрямованого ідеологічного впливу антинатівської пропаганди, яка мала далекосяжний вплив на ціннісні установки людей», – акцентував Руслан Кермач.

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://ua-nato.org.ua/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=234#sigProGalleria5848357923
joomlamodniyportal.ru