JXTC Ethos - шаблон joomla Видео
Помилка
  • XML Parsing Error at 1:85. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:128. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:128. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:137. Error 9: Invalid character

Щодо Конституційного закріплення курсу України
на євроатлантичну інтеграцію

20 вересня 2018 року Верховна Рада України підтримала президентський законопроект щодо внесення змін до Конституції України по закріпленню стратегічного курсу держави на вступ до НАТО і ЄС та прийняла (321 голосами) рішення направити його на розгляд до Конституційного суду.

Про актуальність і доцільність такого підходу свідчить цілеспрямований розвиток відносин України з НАТО і ЄС, який розпочався після проголошення незалежності України.

На відміну від країн Центрально-східної Європи,  політична еліта України не завжди своєчасно визначалась щодо реалізації задекларованого цивілізаційного вибору. У 2010 році, всупереч волі народу, він був призупинений. Наслідком чого стала агресія РФ та пов’язані з нею незворотні людські втрати і порушені територіальна цілісність, мир і безпека країни.

У 2013-2014 роках європейський і євроатлантичний вибір підтвердив Народ України, який вийшов на Майдан і вже чотири роки виборює своє право повернутися до спільного європейського дому. Фактично це і був народний референдум на користь євроатлантичного вибору.

Конституційне закріплення цього вибору має запобігти постійним спробам маніпулювати свідомістю, відновити і посилити довіру українських громадян, а також НАТО і ЄС, до незворотності європейського вибору і усвідомленості нашої відповідальності.

Саме з метою сприяти поглибленню розуміння і підтримці зазначених інтеграційних процесів, які визначають її зміст і практичну діяльність, була створена і діє Громадська Ліга Україна-НАТО.

Запорукою нашого успішного просування шляхом євроатлантичної інтеграції має бути чітка скоординована співпраця органів державної влади, навчальних закладів, інституцій громадянського суспільства та медіа.

Висловлюємо надію і впевненість, що конституційне закріплення євроатлантичного вектору та практичні кроки з його реалізації призведуть у найкоротший термін до членства України в НАТО.

Тому ми, учасники 15-ї Асамблеї ГС «Всеукраїнська Громадська Ліга Україна–НАТО», підтримуємо ініціативу Президента України Петра Порошенка і його законопроект №9037 по затвердженню в Конституції України курсу на євроатлантичну інтеграцію.

Київ, 27 вересня 2018 року

ОСТАННІ СТАТТІ

ЗВІТИ