Європарламент: найбільше в конфлікті в Джамму і Кашмірі страждають жінки

13.08.2020

Конфлікт, який триває багато років в Джамму і Кашмірі, серйозно торкнувся населення, причому жінки страждають найбільше: фізично, психологічно, соціально і економічно. Але держава, а також центральний уряд вжили низку важливих політичних заходів для розширення прав і можливостей жінок в долині Джамму і Кашмір, щоб переосмислити і вирішити їх проблеми за допомогою відповідних рішень. Джіанна Ганчи, член Європейського парламенту від Італії, підготувала доповідь, згідно з якою однією з головних причин страждань жінок в долині є патріархальне суспільство, що приводить до стереотипного менталітету, гендерної дискримінації, різних видів об’єктивації, і в цьому сенсі долина нічим не відрізняється від решти Індії. Але за іронією долі жінкам Кашміру судилося зіткнутися з ще більшим переслідуванням, як уродженкам запеклої зони конфлікту.

«Стійкість та розширення прав і можливостей взаємопов’язані. Вимушена і набута стійкість – це довга дискусія, але цілком зрозуміла. Розширення прав і можливостей підвищує стійкість, і вимагає, як внутрішньої, так і зовнішньої підтримки. Жінки долини стійкі, але в більшій мірі через властиві їм труднощі, з якими вони стикаються, а не через заходи, що приймаються системою для розширення їх прав та можливостей», – цитує доповідь Asian News International.

Наприклад, для надання позик бідним жінкам, постраждалим від насильства, Корпорацією розвитку жінок Джамму і Кашміру було оголошено канало-утворююче агентство Раштрія Махіла Кош. Ті, хто знаходиться нижче рівня бідності, отримають мікро-позики по процентній ставці 9,5% проти процентної ставки 8 відсотків, що здійснюється Раштрія Махіла Кош. Корпорація могла б стягувати з бенефіціарів відсотки в розмірі 12% річних, але з урахуванням економічного становища бідних жінок-ремісниць держави, Рада директорів встановила таку ж ставку в розмірі 9,5%.

Іншим прикладом втручання держави в цю непросту ситуацію є Програма розширення прав і можливостей жінок Сваям Сідха (Swayam Sidha Women’s Empowerment Program (SWEP)). Це комплексна схема розширення прав і можливостей жінок, яка в основному призначена для об’єднання жінок в групи самодопомоги.

За словами Джіанни Ганчи, жінки Кашміру стали витривалими і навчилися жити своєю долею, зберігаючи культуру і традиції Кашміру. Після десятиліть страждань в зоні конфлікту старе покоління пристосувалося до цього, але в той же час побоюється за наступні покоління своїх дочок і внучок. Не менш важлива їхня доля і на державному рівні. Жінки є опорою суспільства, і уряд повинен приділяти увагу освіті дівчаток, питанням здоров’я, особливо психічному здоров’ю жінок.

«Підкреслюю, що в цьому випадку результати будуть вражаючими, переважаючими всяку уяву. Стимулюючі програми розвитку навиків, особливо націлені на жінок без інтересу або з дуже низьким рівнем інтересу, є ще одним дуже важливим способом розширення прав і можливостей. Розширення прав і можливостей в сфері освіти, охорони здоров’я та економіки, юридичне та психосоціальне консультування в поєднанні з кампаніями проти стереотипного патріархального менталітету може змінити майбутнє долини», – сказала депутат Європейського парламенту від Італії.

Наталія Свідерська, ГО «Демократична Дія»