Громадська Ліга Україна-НАТО спільно з Центром інформації та документації НАТО провели Інформаційний день в місті Кропивницькому (Кропивницький – 13 вересня 2018 року)

11.07.2018

67% українців – за вступ України до НАТО

Таку інформацію озвучено під час зустрічі першого заступника голови облдержадміністрації Сергія КОВАЛЕНКА з делегацією Громадської Ліги Україна-НАТО. У її складі: голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій ДЖЕРДЖ; колишній глава Постійної делегації ВРУ у Парламентській Асамблеї НАТО Іван ЗАЄЦЬ; аналітик Фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва Руслан КЕРМАЧ; завідувачка відділу соціологічного моніторингу розвитку міста КНДУ «Науково-дослідний інститут розвитку міста» Ганна ЗАЛІЗНЯК; координатор програм Громадської Ліги Україна-НАТО Наталія СВІДЕРСЬКА та методист з міжнародних зв’язків та партнерства Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості Олена АРУТЮНЯН. У зустрічі також взяли участь заступник начальника Управління інформаційної діяльності Кіровоградської ОДА Юрій СОЛТИК.

Під час спілкування перший заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко підкреслив, що рух нашої держави у НАТО, який визначив Президент України Петро Порошенко, є правильним, незмінним і підтриманий суспільством.

За його словами, в області здійснюється низка заходів щодо виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО та реалізації Концепції удосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції.

Зокрема, в обласному госпіталі для ветеранів за фінансової підтримки командування військово-морських сил НАТО реалізується проект з медико-соціальної реабілітації військовослужбовців, учасників АТО. Облаштовано кімнату для психологічної реабілітації військових, планується збудувати зовнішній критий майданчик із тренажерами та спортивним обладнанням. Щороку в рамках проекту реабілітацію проходитимуть близько двох тисяч військовослужбовців.

Крім цього, за сприяння міжнародного проекту «Україна-Норвегія», який реалізується на базі Льотної академії НАУ, організовано перепідготовку військовослужбовців у відставці. За час дії проекту відповідне навчання пройшли більше 200 осіб.
Голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж наголосив, що для України є дуже важливою практична співпраця з НАТО.

«Той політичний діалог, військово-технічна співпраця, яка сьогодні є, вона реально посилює нашу державу», – підкреслив він. За його словами, сьогодні НАТО допомагає Україні через систему трастових фондів. «Із 16 трастових фондів 8 працюють на Україну. Загалом це 64 мільйони євро, з яких 39,5 млн. євро передбачені Україні», – повідомив Сергій Джердж. Ці кошти розподіляються по напрямках, на які спрямовані трастові фонди. Це, зокрема, модернізація військових частин, фонди по реабілітації, адаптації звільнених в запас військових, медичному забезпеченні військовослужбовців тощо. «Зважаючи на таку серйозну підтримку, Україні слід продовжувати поглиблювати діалог і співпрацю з НАТО», – вважає він.

Про результати останніх соціологічних досліджень щодо членства України в НАТО проінформував представник Фонду Демократичні ініціативи Руслан Кермач. За його словами, починаючи з 2014 року в громадській думці відбулась глобальна трансформація. «Шість років тому рівень підтримки НАТО був 13%, на сьогодні цей показник збільшився втричі. Станом на серпень 2018 року 42% громадян вважають вступ до НАТО гарантією безпеки», – сказав аналітик. Щодо ситуації в розрізі регіонів, Руслан Кермач повідомив, що за останні чотири роки у західних та центральних областях сформувалася стійка більшість на підтримку вступу в НАТО, відповідно 71% та 50%. Менший відсоток підтримки у східних – 32% та південних регіонах держави – 20%.

«Якщо змоделювати реальну ситуацію референдуму, ми бачимо високу явку громадян на рівні 63%. Серед цих людей 67% проголосували б за членство України в НАТО», – відзначив аналітик.

Для того, щоб забезпечити стійкість підтримки НАТО та подальше її зростання серед громадян, учасники зустрічі наголошували на важливості проведення системної просвітницької кампанії не лише серед дорослого населення, а й серед молоді.
«Люди повинні розуміти важливість безпеки країни. У попередні роки громадянам нав’язувались негативні стереотипи, тому НАТО сприймали, як щось далеке, організацію, що веде агресивну політику. Сьогодні Україна чотири роки у стані війни, а НАТО живе у мирі і спокої та розвиває свою економіку», – зазначив Сергій Джердж.

Після зустрічі з першим заступником голови облдержадміністрації Сергієм Коваленком відбувся тренінг у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади пройшов тренінг для державних службовців та представників громадськості щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції України. Iнiцiатором тренінгу виступила Громадська Ліга Україна-НАТО. Учасники проаналізували iнформацiйнi та законодавчі аспекти співробітництва України з НАТО, основні положення Річної національної програми під егідою комісії Україна-НАТО та концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України.

«Україна повинна швидше реагувати на зовнішні виклики», – на цьому наголосив колишній глава постійної делегації ВРУ у Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України попередніх скликань Іван Заєць.
«Правильне рішення – вчасне рішення. Ніколи громадська думка не стоїть на місці. Мудрість влади полягає в тому, аби зловити пік настроїв громади», – зазначив Іван Заєць, нагадуючи, як змінилася ситуація з безпекою після початку російської агресії. «Президент Петро Порошенко заявляв, що в країні проведуть референдум з питання вступу до НАТО. Зараз ВР готується розглянути зміни до Конституції у частині закріплення курсу України на членство в НАТО та ЄС».
Екс-парламентар сприймає зміни до Конституції не як протиріччя референдуму, а як доповнення. Також потрібно активізувати інформаційну складову інтеграційного  руху до НАТО.

Список посилань Інформаційного дня у Кропивницькому:

http://www.kr-admin.gov.ua/start.php?q=News1/Ua/2018/13091802.html
https://cbn.com.ua/2018/09/13/u-kropyvnytskyj-zavitala-delegatsiya-gromadskoyi-ligy-ukrayina-nato/
https://cbn.com.ua/2018/09/13/vypusk-televizijnyh-novyn-cbn-za-13-veresnya-2018-roku/
https://cbn.com.ua/2018/09/13/u-kropyvnytskyj-zavitala-delegatsiya-gromadskoyi-ligy-ukrayina-nato/
https://www.youtube.com/watch?time_continue=237&v=tdENYSmNHMA (на 9 хв)
http://rk.kr.ua/u-kropivnitskomu-rozpovili-pro-mozhlivosti-spivpratsi-ukraini-z-pivnichnoatlantichnim-aljansom
https://mykirov.com/u-kropivnickiy-zavitala-delegaciya-gromadskoyi-ligi-ukrayina-nato
http://novosti.kr.ua/2018/09/u-kirovogradi-obgovoryuvali-mozhlivosti-spivpratsi-ukrayini-z-nato/
https://ru-ru.facebook.com/kirovogradskaoda/
https://ru-ru.facebook.com/kocdut/
http://tv.kr.ua/2018/09/14/%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%BD%D1%8F-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE/
https://www.youtube.com/watch?v=5SwBTMwemZw

Громадська Ліга Україна-НАТО.

{gallery}foto13092018{/gallery}