Громадська Ліга Україна-НАТО спільно з Центром інформації та документації НАТО провели Інформаційний день в місті Харкові (Харків 18 вересня 2018 року)

02.08.2018

Зустріч керівників структурних підрозділів Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА) і представників Громадської Ліги Україна-НАТО відбулася 18 вересня 2018 року. В зустрічі взяли участь Андрій КОЛОС – директор Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА та Олексій МАКСИМОВ – директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА, а також Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО; Томас СІКОРСКІС – радник Посольства Литовської Республіки в Україні; Сергій ВЕРБИЦЬКИЙ – полковник, заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ; Руслан КЕРМАЧ – аналітик, Фонд Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва.

Під час зустрічі директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов ознайомив присутніх з програмами, спрямованими на підвищення рівня безпеки на території області, зазначивши, що всі вони розроблені з урахуванням євроатлантичного досвіду. Також він підкреслив, що співпраця між Харківською областю і НАТО включає в себе також гуманітарні проекти.

Уже третій рік для військовослужбовців, звільнених у запас, проводиться перепідготовка за програмою НАТО в місцевих вузах, що допомагає їм знайти себе в цивільному житті. Цю програму пройшло вже 10 тисяч осіб, – сказав Олексій Максимов.
Директор Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос повідомив, що в серпні 2018 року ХОДА виділила 11 млн гривень на фінансування безпекових програм в області. В Харківській області розвивається система територіальної оборони, зокрема 113 окрема бригада територіальної оборони входить до складу Сухопутних військ ЗСУ. Андрій Колос також зазначив, що за 2016-2017 рік спостерігається 12% приріст виробництва промислової продукції в області. 29 вересня 2018 року в Харкові відбудеться 10-й економічний форум, у якому планують взяти участь представники 20 іноземних посольств в Україні, а також 150 представників зарубіжних компаній та 350 українських підприємств. Також варто відзначити що в 2016-2017 роках Харків відвідали 200 зарубіжних делегацій, а компанія Нестле в цьому році прийняла рішення про інвестицію в Харківську область на рівні 700 млн грн. Зростання заробітних плат в області формує стійку тенденцією до розвитку.

Голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж повідомив, що в Харкові за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні відбудеться тренінг «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції» для державних службовців, співробітників військових вузів і силових структур.

Під час обговорення будуть розвінчані всі ті міфи про НАТО, якими наповнений інформаційний простір, – зазначив Сергій Джердж. В ході навчальної програми будуть обговорюватися наступні теми: інформаційні та законодавчі аспекти співробітництва України з НАТО, Річна Національна Програма під егідою Комісії Україна-НАТО на 2018 рік, а також відносини Україна-НАТО: військове і невійськове співробітництво.

У тренінгу взяли участь заступник начальника Управління співробітництва з НАТО, завідуючий відділом оборонного-військового співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ Сергій Вербицький; голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж; радник Посольства Литви в Україні Томас Сікорскіс та аналітик Фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва Руслан Кермач.

Як пояснив на тренінгу представник Кабміну Сергій Вербицький, мета НАТО – врегулювання конфліктів і боротьба з тероризмом. «Є стереотип, що НАТО – імперіалістична організація, яка хоче поневолити країни Європи. Мета 29 країн-членів Альянсу та країн-партнерів – прагнути до спільних європейських цінностей. Це демократичні принципи – права людини, свобода економічна і політична», – розповів С. Вербицький.

За словами голови Громадської Ліги Україна-НАТО Сергія Джерджа, «Україна – найбільший одержувач допомоги від НАТО, тільки США за останні чотири роки виділили сектору безпеки Україні 20 мільярдів гривень. Україна – найбільший одержувач допомоги від НАТО. НАТО взагалі має 16 Трастових Фондів для 8 країн. Вісім з цих Трастових Фондів працюють на Україну. НАТО виділяє 64 мільйони євро на ці Трастові Фонди, а з них 29,5 мільйонів євро припадає на Україну – це 62%».

У свою чергу директор департаменту оборонної роботи ХОДА Олексій Максимов зазначив, що викладачі харківських військових вузів проходять підготовку за стандартами НАТО. «На базі НТУ» ХПІ «за кошти Альянсу йде перепідготовка офіцерів запасу для адаптації їх у цивільному житті Колишні військові отримують знання з користування комп’ютером, англійської мови, основ бухобліку, економіки, бізнесу», – розповів А. Максимов.

Станіслав БАСАРАБ – полковник, заступник командира 3 бригади оперативного призначення по роботі з особовим складом Національної гвардії України ознайомив учасників з реформами, які відбуваються в Національній гвардії України, і які орієнтовані на запровадження стандартів НАТО.

Як розповіли на тренінгу, одна з програм Альянсу – реформа Збройних сил України. Проводяться спільні військові навчання з інструкторами з Канади, Великобританії, Литви та США. За словами директора департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексія Максимова, за останні 2 роки в Національній гвардії України впроваджуються критерії НАТО – як у військово-тактичній, так і в соціально-побутовій сфері. Викладачі харківських військових вузів також проходять підготовку за стандартами Альянсу.

Згідно з останніми даними соціологічних досліджень Фонду демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, 42% українців підтримують курс на євроатлантичну інтеграцію. А 4 роки тому цей показник становив 22%.

Список посилань Інформаційного дня у Харкові:
http://www.sq.com.ua/rus/news/novosti/19.09.2018/v_oblgosadministratsii_obsudili_evroatlanticheskuyu_integratsiyu/
https://vecherniy.kharkov.ua/news/149378/
https://www.objectiv.tv/objectively/2018/09/18/v-harkove-razvenchali-mify-pro-nato-foto/

https://www.objectiv.tv/objectively/2018/09/18/v-harkov-priehali-predstaviteli-kabmina-po-voprosam-evroatlanticheskoj-integratsii-video/
https://www.youtube.com/watch?v=mnixpH8guB0

Громадська Ліга Україна-НАТО