26 червня 2018 року в Полтаві в рамках Інформаційного дня НАТО відбувся тренінг

11.07.2018

26 червня 2018 року в Полтаві в рамках Інформаційного дня НАТО відбувся тренінг «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції» за сприяння  Громадської Ліги Україна-НАТО та Центру інформації та документації НАТО в Україні.

У тренінгу взяли участь відповідальні за євроатлантичну інтеграцію державні службовці Полтавської ОДА та військовослужбовці Полтавського гарнізону.
Інформаційний день розпочався із зустрічі з Андрієм ПІСОЦЬКИМ – в.о. голови, першим заступником голови Полтавської обласної державної адміністрації.
Під час зустрічі Андрій Пісоцький відзначив плідну співпрацю громадських організацій та влади на Полтавщині. Він зокрема зауважив, що не кожен розуміє, наскільки складно країні даються якісні зміни, коли на її сході йде війна. Наголосив, що фінансування армії повинно було здійснюватися протягом всього часу незалежності, а почалося тільки зараз. Утім, Україна все ж спромоглася її відтворити сильною й професійною. В Україні зараз відбувається багато реформ, змін і проводять їх у час війни, коли багато коштів і ресурсів йде на відновлення української армії.
«Зараз ми розуміємо, що фінансувати армію потрібно було раніше, аби мати безпеку. Тепер ми розуміємо, що забезпечити мир у державі можна лише у партнерстві із найпотужнішою безпековою структурою, якою є НАТО! – сказав  Андрій Пісоцький».

Ми також хочемо бути захищеними, щоб наше майбутнє було світлим і прогнозованим, — зауважив Андрій Пісоцький. — Тим більше, доводиться вести боротьбу і з російською інформаційною війною та пропагандою.

В свою чергу Богдан ЧЕРВАК – перший заступник Голови Держкомтелерадіо зазначив «Україна прийняла практично усі закони, які чітко демонструють її рух у напрямку Північноатлантичного партнерства. Водночас, питання вступу України до НАТО має бути винесене на всеукраїнський референдум». І навіть передбачає час його проведення: «Провести референдум одночасно із президентськими виборами. І одне із питань буде стосуватися вступу України в НАТО», – прогнозує Богдан Червак.
Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зауважив, що НАТО — єдиний у світі військово-політичне об’єднання, яке гарантує національну безпеку держав — його учасників. Зазначив і те, що на сьогодні Україна реалізує євроатлантичний курс як один з елементів державної політики.

Інна ПОТАПОВА – державний експерт експертної групи взаємодії з НАТО Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України повідомила, що зараз українці сприймають Північноатлантичний альянс емоційно, через те, що на сході точаться бойові дії, а сприймати цю організацію потрібно усвідомлено.

«Шлях до НАТО – це не лише військова реформа, це реформи в усіх сферах. Нас хочуть бачити сильною, передбаченою країною. Мова йде про розвиток держави. Суспільство повинно це знати, а для цього його потрібно інформувати, що таке НАТО. І таку роботу будуть проводити зокрема і на Полтавщині. Цим повинні займатися державні структури, неурядові організації», – зазначила Інна Потапова.

Верховна Рада, Кабмін ухвалили всі необхідні закони й підзаконні акти, які дають підстави не сумніватися, куди спрямовані зовнішньополітичні вектори. Це інтеграція до ЄС і вступ України в НАТО. Вперше в історії незалежної України виділено 20 млн грн на інформаційні кампанії, пов’язані з НАТО й ЄС.

Володимир ХОХЛЕНКО – полковник, старший офіцер відділу міжнародних програм підготовки та багатонаціональних навчань управління співробітництва з міжнародними безпековими організаціями Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій ГШ ЗСУ в свою чергу зазначив, що «НАТО також є і військовою організацією і українське військо повинно відповідати її стандартам. У ЗСУ вже впроваджено 240 стандартів НАТО. Особливо велику увагу ми звертаємо на оперативні аспекти. Процес стандартизації охоплює технічну частину, логістичні, адміністративну та інші. Робота триває. Найближчим часом ми плануємо впровадити ще 250 стандартів Альянсу», – сказав Володимир Хохленко.

Сергій ДЖЕРДЖ – голова Громадської Ліги Україна-НАТО повідомив, що Ліга також входить до Громадської ради Міністерства закордонних справ України.
«Важливо з держслужбовцями та представниками полтавських гарнізонів обговорити інформаційні та законодавчі аспекти співробітництва України з НАТО. Якщо раніше ставлення українців до вступу в Євроатлантичний альянс було доволі скептичним, то сьогодні вже 43% населення бажають бачити Україну у цій організації, а 55%  – хочуть більше дізнатися про НАТО».

«У 2014 році, коли почалась війна, саме тоді кардинально змінилась парадигма сприйняття суспільством безпекових питань і відповідно НАТО. До цього превалювала думка, що нам потрібен позаблоковий статус, але ми, як аналітики,  розуміємо, що саме цей позаблоковий статус і призвів до війни. Росія зробила все щоб відокремити Україну від можливих джерел допомоги. Зараз найголовніше, що у людей змінилось відношення до НАТО. З 2014 року ми бачимо зростання підтримки ідеї членства у Північноатлантичному альянсі», – сказав Сергій Джердж.

Як розповів Павло ЛАКІЙЧУК – експерт Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», Росія випробовувала здатність України до оборони ще з 90-х років. Це посягання на острів Тузла, блокування міжнародних військових навчань у Криму та інші провокативні дії, яких могло не бути, якби Україна була членом НАТО.

{gallery}foto11072018_2{/gallery}